28. týždeň tehotenstva – tehotenský pás

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Tento týždeň som obháňala ortopédov. Vraj by mi možno pomohlo na tie moje kŕčové žily, keby som mala podporný tehotenský pás, ktorý by mi bruško aspoň trošíčku nadvihol. No ale.. popravde… čo ja viem… ak mám bábätko v brušku uložené nízko, tak neviem či mi nejaký pás pomôže, no ale ako sa hovorí, za skúšku nič nedám.

abc_4646-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


To sa ale asi naozaj len hovorí, že za skúšku nič nedám, lebo dostať sa v dnešnej dobe k ortopédovi, je dosť náročné. Nie len nejakého zohnať, ale navyše zohnať takého, čo by ma ako novú pacientku prijal a to navyše by bolo fajn, keby som dostala termín skôr, ako pred termínom pôrodu, je masaker. S lekármi by mal tento štát ozaj niečo urobiť.

Dostavila som sa k jednému, ktorého som mala najrôznejšími spôsobmi vybaveného. Od 8:00 mal písané ordinačné hodiny. Naivne som došla už 10 minút predtým, aby som bola prvá, no už tam sedelo asi milión ľudí. Vonku tristo stupňov, v čakárni len vetračka otvorená, viac sa nedalo – no a sadni si. Našťastie vyšla sestrička, tak som sa jej prihovorila, že potrebujem len recept na ten pás. Našťastie ma nenechala dlho čakať, nakoľko som nepotrebovala ísť do ordinácie za doktorom a už mi podávala predpis na túto údajne zázračnú zdravotnícku pomôcku.

Neváhala som, pekne som poďakovala a letela si ju objednať. Slovo „letela“ už prosím berte s ohľadom na štádium môjho tehotenstva a horúčavy, ktoré vonku stále panujú. Mohla som teda asi s kľudom použiť výraz „išla ako kačica“, alebo „liezla ako tuleň“ či mnoho iných, ale podstatné je, že pás mám objednaný a už len čakať naň a dúfať, že ďalšie opletačky neboli márne a ozaj mi to čudo pomôže. Samozrejme nečakám, že mi to vylieči kŕčové žily, až taká naivná nie som, ale mohlo by to aspoň trošku ich stav stabilizovať. Bábätko bude len rásť a rásť a teda viac a viac tlačiť na všetky moje orgány, ktoré mu prichádzajú do cesty.

Teraz by podľa internetu malo mať niečo cez kilo, tak nechcem vedieť, ako by moje žily vyzerali keď bude mať cez tri kilá, ak by sa ich rast stále takýmto rapídnym tempom zhoršoval.


 Martina je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

15.8.2015 8:38 | autor: martina172
Viac o téme: bábätkobruškorecept

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist