29. týždeň tehotenstva – chcem trošku ochladenie

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Obvykle som mala leto vždy rada, ale tomu čo vonku kraľuje, sa už dávno nedá povedať leto. Teploty na meteostanici ukazujú bežne viac ako 33 stupňov, meteorológovia sa nám často „vyhrážajú“ štyridsiatkami a ja si ráno obvykle privstanem aby som stihla aspoň nakúpiť základné potraviny ešte než začne byť pekelne horúco, lebo potom už nechcem päty ani len z domu vytiahnuť, ak to nebude životu nevyhnutné.

abc_4586-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Doma máme nainštalovanú klímu už pár rokov, takže ak mám byť úprimná, veľmi príjemne sa mi pozerá von na slnečné dni, keď som za zavretým oknom, hlavne keď je u nás príjemných 25 stupňov. A som si vedomá aj toho, že sa neodporúča takto klímu „peckovať“ a že maximálne rozdiel by mal byť tuším 5 či 7 stupňov, ale ak nemienim z tejto mojej nory vytiahnuť päty, tak môj organizmus teplotný rozdiel nijako nepociťuje.

Nechcem riskovať a uvariť si vlastné dieťa v plodovej vode tak rýchlo, ako dokáže len rýchlovarná kanvica priviesť vodu na bod varu. Som presvedčená o tom, že pobyt na slnku by ju možno ešte aj tromfol. Opäť si musím pripomenúť, ako som rada, že som sa do nákupov výbavy a všetkých potrebných vecí súvisiacich s príchodom bábätka na svet, pustila tak skoro a nikto ma nepresvedčí, že by sa to nemalo. Nemalo by sa blúdiť bezradne po obchodoch a hľadať všetky tie drobnosti a nasávať informácie za takých podmienok, aké nám počasie poskytuje s takým bruškom a v takom nepohodlí, ako to všetko spolu spôsobuje. Takže – klop klop – všetko potrebné už mám doma a nemusím sa kotúľať ani po obchodoch, a ani to nenechám na otecka, lebo to by mohlo dopadnúť ešte horšie ako ostať bez výbavičky 🙂

Niekedy mi je nepohodlne už aj bez ohľadu na počasie, lebo ako hovorím, doma máme príjemne. A postrehla som, že bruško si už často nadvihujem rukou. Neviem ako to správne popísať, ale príde mi už tak veľké, že keď sa pretáčam v posteli, ako keby sa nechcelo pretočiť so mnou. Alebo keď z nej vstávam. Znie to vtipne, aj to v skutočnosti vtipné je, ale v počas spánku to niekedy vie byť aj nepríjemné. A to si vždy poviem, že bábätko má ešte len niečo málo cez 1 kg (podľa informácií z internetu, keďže na presnom meraní sme už dávno neboli), ako to bude, keď bude mať 3 kg a viac.

Tehotná som už raz bola, ale na nepohodlie si veru nepamätám. Akurát na to, že ma bolievala panvová kosť, v dôsledku jej rozťahovania. Kto vie, či je to tým, že na zlé sa ozaj zabúda a v spomienkach ostávajú len pekné veci, alebo je to tým, že prvé tehotenstvo bolo ozaj jednoduchšie, ľahšie, znesiteľnejšie. To sa asi nedozviem. Jedno je však pravda – každé tehotenstvo je iné.


Martina je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

17.8.2015 8:23 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist