16. týždeň tehotenstva: Dovolenka

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Tento týždeň ubehol ako voda. Ani som sa nenazdala a boli sme na dovolenke a užívali si horúce slniečko. Veru, dovolenku sme vybrali malým mihnutím oka a už sme aj balili kufre. Preddovolenkový stres trošku násobili nákupy správneho výberu opaľovacích krémov, avšak hlavne obavy kvôli tehotenstvu, ale doktor ma ubezpečil, že je všetko v poriadku a ja aj bábätko zvládneme cestovanie aj let bez problémov. Len si mám zvýšiť dávku liekov a Femibionu. Tak sa aj stalo a už sme sedeli v odletovej hale.

abc_0427-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Celý štvorhodinový let sme zvládli na jednotku. Ja, myslím že aj bábätko v brušku a aj to, čo vedľa mňa na sedadle v lietadle síce nemotorne skrčené ležkalo, ale celkom sladko spinkalo. Myslím, že moje obavy z letu a zmeny tlaku a všetkých tých vecí okolo presúvania sa z domu do hotela boli ozaj bezpredmetné a mohli sme si konečne začať užívať dni plné slnka, vody a piesku.

Na jednej strane bolo pre mňa asi lepšie ísť dovolenkovať teraz, v tomto štádiu tehotenstva, ako neskôr. Má pocit, že neskôr by si ma mohli pomýliť s veľrybou vykotenou na pláži a neviem ako by som potom už zvládala horúčavy. Pravdou je, že to bláznenie so synom pri mori už z mojej strany nebolo také svižné, ako keď som bola bez bruška. Chvíľami som sa pristihla, že už mám ozaj dosť. Fučala som ako lokomotíva a to teplo mi veru nepridávalo, ale s troškou vôle a chuti ide všetko. Navyše keď človek vidí tú radosť v detských očkách, ktoré naháňačka po pláži a špliechanie vo vode vyčarí dieťaťu na tvári, tak by sa, podľa mňa, každý premohol, aj keby mu posledná hodina odbila.

Ani sme sa nenazdali a bol tu posledný deň, opäť balenie a únavná cesta domov. Keď človek cestuje do dovolenkovej destinácie, je plný nadšenia a očakávania a túžby po relaxe, no cesta späť a predstava návratu do každodennej rutiny už nie je taká lákavá a vždy mám pocit, že cesta domov trvá vždy oveľa dlhšie. Ale ako každý, aj my sme sa nakoniec šťastne dopravili domov.


Martina je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25.5.2015 5:30 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist