8. týždeň – pravdepodobne

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA „Pravdepodobne“ som napísala preto, lebo informáciu, že som už v 8. týždni tehotenstva mám vypočítanú len na základe tehotenských kalkulačiek na internete. Lekárom síce tehotenstvo potvrdené už mám aj z krvi aj na základe ultrazvuku, ale predbežný termín podľa veľkosti bábätka mi ešte nezisťoval. Podstatné je, že srdiečko bije ako hrom a aj veľkosť miminka vraj zodpovedá aktuálnemu štádiu tehotenstva, tak môžem byť v kľude.

Presne si pamätám na ráno, kedy som si našla slabulilinkú čiaročku na tehotenskom teste, točila som ním pri balkóne na dennom svetle, nakláňala ho a skúmala, či si zo mňa robí ten test srandu, alebo sa tam naozaj tá druhá palička ukazuje. Druhý deň bola tá druhá čiarka už viditeľná o dosť jasnejšie a ja som sa celé dni usmievala ako keby som v oblakoch lietala a stále som „bola niekde inde“. Veľmi som chcela vymyslieť nejaký špeciálny spôsob, akým to oznámim manželovi – budúcemu dvojnásobnému tatinovi, ale v návale toľkých emócií mi prestal rozum pracovať a proste sa to nedalo. : -) Jediné čo som s istotou vedela je, že mu to okamžite musím povedať. Tak som prilepila test na otváraciu kartu, blahoželanie v tvare štvorlístka a dala to do rúk 3 ročnému synovi, aby to odniesol tatinovi. Ehm… ešte že tatino sedel… 🙂

Ani neviem ako a prvé emócie z pozitívneho tehotenského testu pominuli. Vystriedala ich tehotenská nevoľnosť. Možno ešte nie taká pravá, možno to sú len jej začiatky, ale pociťujem, že toto „nie som celkom JA“. Našťastie sa (aspoň zatiaľ) radím medzi tehuľky, ktoré nezvracajú, ale kto vie, možno aj to príde. Ešte je asi skoro hovoriť. Za to ťažoba žalúdka ma vie vytrápiť, robí si doslova čo chce. Raz je dobre, keď sa trošku najem, raz je lepšie keď sa len napijem, lebo z jedla mi je ešte horšie.

Myslím si, že mi počas prvého tehotenstva bývalo horšie, že som mala silnejšiu ťažobu, závrate, bolesti pŕs ale i napriek tomu sa neviem zbaviť pocitu, že to teraz nejako horšie znášam. A to musím podotknúť, že závrate nemávam, prsia ma bolia len príležitostne a aj to veľmi málo. Možno je to tým, že mám už jedného čertíka doma a nemôžem si sadnúť, keď je mi ťažko, nemôžem proste zavrieť dvere a ísť spať, lebo mi je zle. Alebo možno aj môžem, ale dá sa to, keď si Mathiasko tým prosebným pohľadom pýta palacinky s nutelou? No nedá…. vstávam z gauča a psychicky sa pripravujem na ten „smrad“ ktorý sa šíri kuchyňou z každej jednej palacinky na panvici.


Martina je v 8. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

26.3.2015 12:06 | autor: martina172
Viac o téme: prsiatehotenstvo

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist