36. týždeň tehotenstva – cítim sa ako slon

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Posledný mesiac. Stále si to opakujem. Niekedy si prajem, aby bol už už za mnou a aby som mala už ten voňavý uzlíček pri sebe, držala ho v náručí, stískala, obíjmala a už nikdy nepustila. Ale na druhej strane…..

abc_0475-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Naozaj to už končí? Nechce sa mi veriť. Viem, sprevádzalo ma tehotenstvom množstvo problémov, ale aj tak si niekedy prajem, aby ešte chvíľku trvalo. Minule som sa pristihla, ako uvažujem nad tým, či je toto moje posledné, alebo si tie skvelé pocity, ktoré všetky tie pohyby dieťatka a jeho kopančeky v brušku prinášajú.

Často sa usmievam, často skríknem, ako sa preľaknem, keď mi jeden taký riadne silný kopanec ten môj druhý syn uštedrí bez upozornenia, ale aj tak si to užívam. A či ma to bolí? No niekedy to ozaj nie je pohodlné, ale myslím, že o bolesti sa ozaj nedá hovoriť. Mnoho ľudí, keď vidí čo sa mi s bruškom deje, mi položí práve túto otázku, ale stále odpovedám rovnako: „Snažím sa užívať si to.“

Možno to znie bláznivo, ale nikdy neviem, ktorý kopanček je ten posledný. Myslím ozaj posledný. Kto vie, či mi bude dopriate tretie tehotenstvo. Vždy som tri detičky chcela, no doba tomu už až tak nie je naklonená. Ale nejdem sa vyhovárať na dobu. Tento týždeň ma čaká posledný ultrazvuk u môjho gynekológa. Už sa neviem dočkať. Bábätko som nevidela ani nepamätám a hoci mi dosť intenzívne dáva najavo že v brušku stále je, že sa mu vodí dobre, vždy to ináč beriem, keď mi to potvrdí lekár.

Zakaždým chodím k lekárovi tak trošku nevládna, nakoľko mi už pohyb robí celkom problém, ale z ordinácie vychádzam posledné razy svieža ako rybka, plná optimizmu a elánu. Skutočnosť, keď mi lekár povie, že je všetko v poriadku, vo mne vyvolá príliv takej príjemne pozitívnej energie, že by som tehotenstvo v pohode prežila aj keď trvalo ešte aj pár mesiacov.

Minule som však išla ešte na úrady vybaviť nejaké veci kvôli materskej dovolenke a pred prechodom mi zastalo auto, aby ma pustilo. Chcela som pobehnúť, ako som vždy bola zvyknutá, aby som auto dlho nezdržovala i napriek tomu, že mi samo zastalo. Ale až som sa sama na sebe zasmiala. Pobehnúť?! Myseľ chcela, ale telo to nevedelo vykonať. Tak som len pomalým tempom prešla na druhú stranu, lebo ako stále hovorím: „Byť slonom je ťažké!“ 🙂


Martina je v 36. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

5.10.2015 9:50 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist