30. týždeň tehotenstva – už mám prať?!

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Tento týždeň ubehol ako voda. Ani som sa nestačila spamätať a ďalších 7 dní je za nami. Horúčavy ustúpili, možno preto som si ani nestihla všimnúť, kedy uplynul, lebo sa mi lepšie dýchalo, lepšie hýbalo a vôbec existovalo.

abc_4626-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Spánok som zámerne nespomenula. Už sa mi naozaj pohodlne nespí a žiadny tehotenský vankúš tento problém nevyrieši. Áno, doteraz mi ozaj pomáhal a bol mojim verným spoločníkom. Vlastne, doteraz tomu tak je, ale ž nevie tento spánkový tehotenský diskomfort odstrániť, len ho možno trošku znížiť, lebo stále si spánok a ani obyčajné leňošenie pre TV bez neho neviem predstaviť.

Bruško je už tak veľké, že mám pocit, že keď sa chcem otočiť a druhý bok, tak si musím pomáhať rukou. Že keby som sa točila len tak, tak mi ostane na chrbte.:-) Je to somarina, ale ozaj to tak vnímam. Včera, či predvčerom som sa zamýšľala, či už nie je čas a pranie vecičiek. Viem, do pôrodu ešte ďaleko, ale pri tých mojich komplikáciách, by som sa vôbec, ale vôbec nečudovala, keby už až tak ďaleko nebol, veru.

A ďalšia vec – bude sa mi o tri týždne, alebo kedy, chcieť ešte do prania a žehlenia tej haldy vecičiek?! V každom prípade, teraz sa ešte do toho nehrniem, ale myslím, že sa blíži ten čas.

Rovnako aj balenie do pôrodnice. Čas sa kráti a ja som rozmýšľala, že si dám ku posteli tašku a hodím do nej veci, čo mám doma. A postupne ako niečo dokúpim, tak tam vhodím. Veď župan doma aj tak nevyužívam a myslím, že mu je úplne jedno, či leží v skrini, alebo v taške. Košeľu do pôrodnice mám len jednu. Chcela by som si ešte aspoň jednu dokúpiť, ak nie dve, lebo na novorodeneckom bolo tak teplo, že som ju mohla každý deň prať, aká bola prepotená a to sme so spolubývajúcou mali nonstop otvorený balkón dokorán a detičky pozakrývané dekami.

Musím podotknúť, že som rodila v decembri a nie v strede leta. Je ale pravda, že to bolo už skoro 4 roky dozadu, takže veci sa mohli odvtedy zmeniť, ale čo mám info, tak stále to tam tak prehrievajú. Veď ono je to kvôli novorodencom, nie kvôli rodičkám.

V každom prípade, nechám sa prekvapiť. 🙂


Martina je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

24.8.2015 7:15 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist