12. týždeň tehotenstva: Kľudový režim

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Ďalší týždeň za nami. Tentokrát sa niesol v znamení relaxu a odpočinku. Z práce som si naordinovala home office. V kancelárii som sa objavila len jedenkrát, ináč pracujem z domu, s vyloženými nohami a v kľude.

abc_8346-2-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


To znamená kedy chcem a koľko potrebujem. Mám pocit, že práca mi aj rýchlejšie odsýpa, nakoľko mám doma kľud. Mladší syn je v škôlke, muž v práci a mňa nikto neotravuje a nerušene sa môžem venovať tomu, čo potrebujem.

Zároveň však v momente ako zavriem noteboook, začnem pociťovať nudu. Nie som veľmi nadšená sledovaním televízie a odkedy máme syna, tak mám pocit, že ani nová knižka nám nepribudla v knižnici, tak len sledujem tie štyri steny okolo mňa a predstavte si, oni sa ani len nepohnú. 🙂

Na jednej strane je super, že nemám žiadne bolesti, ani nič, čo by mi naznačovalo, že je zle-nedobre ale z rovnakého dôvodu je o to ťažšie pre mňa sa udržať s nohami hore. Stále si hladkám bruško, rozprávam sa s bábätkom, dohováram mu, že by nebolo rozumné, keby sa mu niečo stalo a musí nabrať veľa síl, lebo má pred sebou ešte veľa dní, počas ktorých musí zdravo rásť a vyvíjať sa. Dokonca aj starší braček sa mu prihovára, huláka po ňom cez pupok a je to strašne milé, keď potom plný očakávania počúva s uchom na brušku, čo mu mladší súrodenec odpovie a sklamane potom odchádza keď zistí, že zasa bábätko mu zasa nič nepovedalo.

Ach. Ja len stále dúfam, že sa budú navzájom ľúbiť a nebudú sa tĺcť, biť a hádať. Aj keď ono to možno tak trošku k súrodeneckej láske patrí. Sama mám sestru a viem, že v detstve sme si vedeli pekne skočiť do vlasov, ale teraz by som ju nedala už za nič na svete, takže som rada a verím, že všetko je na najlepšej ceste k tomu, aby aj náš prvorodený synček zažil, aká to tá súrodenecká láska, spolupatričnosť a podpora vlastne je.

O pár dní idem na kontrolu, tak pevne verím, že bude už všetko v poriadku. A kto vie, možno sa aj dozvieme pohlavie. Pri prvom tehotenstve sme sa práve pri tomto ultrazvuku v 12. týždni tehotenstva dozvedeli, že čakáme chlapčeka. A veru, tak aj bolo. Už je z neho skoro 3,5 ročný chalanisko.


Martina je v 12. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

23.4.2015 12:52 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist