11. týždeň tehotenstva: Komplikácie

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Pred pár dňami som bola na kontrole u lekára. Prišla som bez akéhokoľvek očakávania, teda o to viac ma potešilo, keď som videla drobca na obrazovke.

abc_8313-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Najprv bol len tak v klbku schúlený, bez pohybu, doktor urobil merania, fotografiu a potom mi trošku šťuchol do bruška, aby sa poklad prebral. Zabralo to. Až som mala pocit, že sa to malé stvorenie zľaklo, ale krásne sa roztancovalo, začalo metať rúčkami, trepotať nôžkami a ja som sa zasa pri pohľade na obrazovku „rozplývala“ od samého šťastia.

Ešte úplne ako človiečik nevyzerá, ale základné črty nie je problém rozoznať. Podstatné pre mňa bolo, že sa bábo hýbalo, srdiečko tĺklo, merania boli v poriadku.

Preľakla som sa v momente, keď lekár zbadal trošku krvi a spýtal sa ma, či špiním. Celá som sa roztriasla i napriek tomu, že mi povedal že sa nemám obávať, že to možno len praskla cievka pri vyšetrení, ale pre istotu mi aj tak dal Duphaston, naďalej beriem Femibion a mám predpísaný kľudový režim. Jeho intenzitou ma dosť znepokojil, keď menoval veci, ktoré by som mala obmedziť, alebo nemala vôbec a to od chodenia po schodoch, zdvíhanie ťažkých vecí, až po beh, predkláňanie pod.

Síce som hrdo opäť odchádzala z ordinácie s novou fotkou, ktorá mi pribudla v tehotenskej knižke, premkol ma aj pocit strachu, ktorý som sa však snažila utlačiť, lebo dobre viem, že stres mi neprospieva. Ďalší termín kontroly mi stanovili o dva týždne. To si má čas urobiť aj otecko a môže sa prísť pozrieť, aký poklad mi v brušku rastie aj jeho zásluhou. Samozrejme, v prípade akýchkoľvek problémov sa mám dostaviť ihneď.

Tento víkend sme sa rozhodli stráviť prevažne vonku. Veď je tak krásne, že počasie nedovoľuje zatvoriť sa doma ku knižkám či farbičkám. Zobrali sme synovi loptu, hrabličky, lopatky, motorku a ďalšiu miliardu vecí a vybehli do záhrady. Mňa už čakalo rozložené lehátko a mohla som pekne relaxovať na slniečku, „nasávať“ vitamín B a pritom mi neunikol ani jediný zážitok z toho krásneho slnečného počasia. Malý sa parádne vybláznil a večer mohol spinkať ako dudek. Druhá vec však je, že aj my s mužom sme padli do postele, ako handry vyžmýkaní zo slniečka a čerstvého vzduchu, ale zato plní zážitkov a aktívneho relaxu.


Martina je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

16.4.2015 12:02 | autor: martina172
Viac o téme: streszážitok

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist