31. týždeň tehotenstva – neuveriteľné

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA „Je to vôbec možné?!“ Pýtam sa sama seba. Veď len teraz som si našla pozitívny tehotenský test, len teraz som videla ako bábätko v brušku začalo biť srdiečko a zrazu je v mojom brušku už 31 týždňov?! Kedy to preletelo? Veď som si nestihla to tehotenstvo ani užiť a už sa blíži k záveru.

abc_4578-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Manžel mi stále opakuje, že to je tým, že stále spoločne riešime nejaký problém týkajúci sa tohto tehotenstva a do toho nesmieme zabúdať a zanedbávať ani staršieho syna. Ba možno naopak. Snažíme sa mu venovať tak trošku inak – pripraviť ho na príchod bračeka, ktorý mu prirodzene odoberie trošku pozornosti a dať mu najavo, že fakt, že príde o časť pozornosti, v žiadnom prípade neznamená, že príde aj o lásku. Láska sa predsa nedelí, ale násobí.

Veľmi sa ale tešíme, že aj on sa na bračeka teší. Aspoň zatiaľ, teda. Neustále na neho myslí, každé ráno sa ma pýta, či braček ešte spinká. Pri obede sa pýta, či aj jemu chutí a podobne. Takéto drobnosti ma nesmierne tešia, ale myslím, že to by potešilo každého rodiča, ktorý očakáva príchod druhého dieťatka.

Už som aj práčku roztočila na plné obrátky a nasúkala do nej všetko, čo sa okolo bábätka prešmykne. Oblečenie, plienočky, ba aj textílie do postieľky a zvliekla som aj komplet celý kočík. Všetko bolo super, pracie prostriedky na pranie detských vecičiek sa len tak míňali, až som sa s hrôzou stopla, keď som si v obývačke uvedomila, že mám rozložené tri sušiaky s detskými vecičkami, niečo ešte aj na balkóne a netušila som, kto to všetko požehlí. No ale zatla som zuby a chtiac nechtiac som to musela zvládnuť. Pekne postupne. A už to všetko čaká na bábätko.

Pomaly si hovorím, že by som mala aj tašku do pôrodnice chystať. Veci sú pokúpené, ale pri mojom šťastí sa obávam skutočnosti, že pri balení prídem na hŕbu vecí, ktorá mi ešte chýba.

Tajne dúfam, že to tak nebude, no ale – poznám sa. 🙂


Martina je v 31. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

31.8.2015 11:00 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist