26. týždeň tehotenstva – Kedy tie horúčavy skončia?

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Horúčavy v plnom prúde. Čo dodať. Teplo, teplo a ešte raz teplo. Človeku sa ani pohnúť nechce. S prvorodeným synčekom sme boli celý týždeň zavretí doma, pri pustenej klíme. Von sme ani nepáchli. Nedalo sa. Museli sme si nájsť doma zábavku, aj keď nie vždy to s ním bolo ľahké, ale zvládli sme to.

abc_1-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


V takejto situácii sa nesmierne teším, že výbava pre bábätko je už na 90 % doma. Nie, prať sa teda ešte nechystám tak skoro, ale už myslím netreba takmer nič dokúpiť. Včasným nakupovaním vecičiek som sa vyhla blúdeniu po obchodoch v týchto horúčavách. A to ešte nevieme, aký bude ďalší mesiac.

Pampúšik v brušku sa prevracia jedna radosť. Kope a búcha z celej svojej veľkej sily a reaguje na podnety z vonku. Už nemusím čakať, kedy ho zasa ucítim, ako tomu bolo ešte pár týždňov dozadu. Už ho cítim stále. Či sedím, či ležím, či stojím, chodím, utekám… No dobre. Beh ako beh… športovci, prosím, berte to slovo „beh“ s rezervou. 

Meno už máme v podstate vybrané aj pre druhého syna. Sú ľudia, ktorí nás odhovárajú a sú ľudia, ktorí neriešia. Mal by to byť Markus alebo Marcus. Znie to rovnako a spôsob, akým sa bude písať, sme ešte nevybrali. Nerátame ale s tým, že sa bude každému páčiť, a ani výber mena neovplyvníme tým, že sa niekomu nepáči. Pre nás je dôležité, že sa páči nám, ostatní si zvyknú. Hodí sa k priezvisku, nakoľko aj to máme zahraničné a Mathiasko, náš prvorodený syn je na to meno už tak naučený, že mám niekedy pocit, že už aj keby sme chceli, tak nemáme šancu to zmeniť.

Bračeka v brušku, ktorého ešte nevidel, zjavne veľmi ľúbi a teší sa na neho, čo dúfam, že mu vydrží, aj keď samozrejme s hádkami a roztržkami medzi súrodencami treba počítať, ale myslím, že už začína pociťovať, že sa niečo deje a že do jeho sveta pomaly, ale iste prichádza niekto iný, a v niektorých prípadoch to už aj začal dávať dostatočne najavo. Ale s tým sa musí popasovať každá rodina do ktorej prichádza nový druhý alebo ďalší člen a verím, že sa s tým popasujeme aj my.

29.7.2015 9:30 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist