10. týždeň tehotenstva: Nevoľnosti ustúpili

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Posledné dni pociťujem únavu viac, ako kedykoľvek predtým. Ťažoba na žalúdku, čo som občas mala, našťastie akosi rýchlo zmizla a bolesti tiež žiadne nepociťujem. Naozaj sa cítim priam ideálne, vlastne ako keby som ani tehotná nebola, ale tá únava…

abc_8327-2_-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Niekedy mi príde namáhavé aj umývanie riadu. Je to neuveriteľné, ale často si potom musím sadnúť a pár minút proste len tak posedieť. Vždy sa na tom zasmejem, či je možné byť taká unavená z máčania rúk v teplej vode, ale asi je. Najlepšie by bolo, keby som si mohla vždy poobede ľahnúť aspoň na hodinku, no ale dá sa to?

Cítim sa už ako lokomotíva. Pri najmenšej námahe sa zadýcham a fučím ako ježko. Najhoršie je to ráno, keď si idem po pohár čerstvej vody, aby som mohla zapiť vitamíny Femibion a lieky na štítnu žľazu, ktoré denne užívam. A to ani utekať nemusím, navyše ani bruško ešte veľké nemám.

Aj keď teda, musím povedať, že tehotenstvo je na mne už riadne vidieť. Do konca tretieho mesiaca by sa vraj nemalo prezrádzať, len neviem ako ho utajiť, keď už sa takto zaoblujem. Ráno sa ho ešte ako-tak dá schovať, ale okolo obeda už každý na prvý pohľad vidí, že čakáme prírastok.

Počas prvého tehotenstva som v 10. týždni mala ešte pás bez centimetra navyše a teraz ja už jasné, že toto moje bruško nie je z prejedenia. Dokonca som sa už častokrát prichytila, že sa zaň len tak držím. Presne tak, ako to tehuľky s bruškami robievajú. : -) Mala by som si už kúpiť aspoň tehotenský pás do auta, aby som sa mohla pohodlne pripútať a aby ma pás netlačil na bruško.

Tento týždeň ma opäť čaká ďalšia kontrola. Neviem sa dočkať a pomaly rátam dni, kedy odídem s ďalšou fotkou z ordinácie. Celkom by sa mi páčilo, keby som sa už dozvedela pohlavie, ale je mi jasné, že to nie je ešte reálne. A ja aj tak viem, že čakáme ďalšieho chlapčeka. Teda neviem, ale myslím si. Som zvedavá, či sa to neskôr potvrdí, alebo vyvráti a či tie botičky s modrými prvkami, čo som včera uhačkovala bude nosiť náš synček, alebo si ich symbolicky zavesíme na spätné zrkadlo do auta.


Martina je v 10. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

9.4.2015 12:18 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist