20. týždeň tehotenstva – kľudový režim

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Po zákroku som dostala nariadenie odpočívať, nenamáhať sa, nestresovať. Tak sa o to snažím, ale dá sa to, keď mám doma tri a pol ročného čerta? Takže všetko len vrámci možností, ale ako sa hovorí, všetko sa dá, len treba chcieť.

abc_0461-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Aspoň som si našla čas na hľadanie nejakej výbavičky, a i napriek tomu, že ešte nemáme výsledky z amniocentézy, ku nám už chodí poštárka či kuriér ako na klavír a nosí nám objednané vecičky. Keď niektorým sa proste nedá odolať. Uvedomila som si však, že už nie som nerozvážna, ako som bola pri prvom tehotenstve. Nakupovala som veľa vecičiek, ktoré som proste musela mať a haraburdy ako sterilizátor fľašiek som nepoužitý potom posúvala ďalej. Sama už najlepšie viem, aký typ dupačiek mi pri malom vyhovoval a prišiel najpraktickejší a podľa toho sa aj riadim. Je mi jasné, že keby som také niečo objednala len preto, že to je pekné, použila by som to možno raz, alebo dvakrát, ale viac nie. Takým sa teda radšej s rozumom vyhýbam a zatiaľ sa mi to úspešne darí.

Výber kočíka ostal aj tentokrát len na mne a hoci môj skvelý manžel boli obzerať kočíky so mnou, poctivo mi každý argument odsúhlasil, čo má tiež svoje plusy a tak už doma prekračujeme okrem všetkých tých bicyklov, odrážadiel, kolobežiek a trojkoliek aj kočík a nedá mi nespomenúť, že už aj postieľku.

Rozhodli sme sa, že Mathiaska presunieme do väčšej izbičky a pomaly už aj uvažujeme nad jej úpravou, maľovaním, tapetovaním, či samotným zariadením, ktoré síce asi len presunieme z jeho izbičky, ale myslím, že by to chcelo novú komodu na vecičky, nakoľko tie, čo má doteraz v kúpeľni v prebaľovacej komode, bude treba niekde umiestniť a uvoľniť miesto bračekovi.

Veľmi ma v dobrom prekvapuje synčekov prístup k bábätku v brušku. Vždy som verila, že sa naňho bude tešiť, ale som milo prekvapená, že až do takej miery. Často si na neho len tak spomenie. Napríklad keď sme minule jedli zmrzlinu, sa ma spýtal, či dávam aj bábätku v brušku. Predtým sme boli v obchode kúpiť mu nejaké tričká a on mi ukázal na komplet bodynka, dupačiek a čiapočky a spýtal sa ma, či to kúpime bračekovi. Ostala som milo zaskočená, až dojatá. Len nech mu to vydrží, aj keď so súrodeneckou rivalitou treba asi za každých podmienok rátať.


Martina je v 20. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

17_tyzden_tehotenstva.jpg

18.6.2015 12:38 | autor: martina172
Viac o téme: kočíkkočíky

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist