34. týždeň tehotenstva – žihľavový čaj

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Pred pár dňami som si kúpila žihľavový čaj. Vraj je dobrý na odvodňovanie a tajne som dúfala, že mi pomôže aby som toľko nepuchla. Nohy mi už ani úplne neodpúchajú a samozrejme s pokročilou hodinou sa to zhoršuje a ruky sú na tom rovnako. Čím viac sa blíži večer, tým som väčšia.

abc_0446-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Celá nadšená som si urobila tento skvost, dúfajúc, že v ten deň tak nespuchnem. Postupne som mala pocit, že chodím viac na wc a že teda je možné, že by sa mohlo potvrdiť, že nebudem taká zaliata vodou. S dobrým úmyslom som si urobila ešte jeden a celú šálku som na jeden hlt vypila.

Nejako mi začalo ale byť divne. Ťažšie sa mi vstávalo zo stoličky, pociťovala som nejakú ťažobu, až sa mi úplne začala točiť hlava, že ma musel manžel každým krokom sprevádzať. No jasné…. žihľavový čaj ma síce parádne odvodnil, ale ja som tie tekutiny nestíhala dopĺňať a môj tlak sa ocitol kdesi na bode mrazu.

Nechcela som sa nárazovo veľa napiť, lebo by som telu spôsobila ďalší šok, tak mi dosť trvalo, kým som tú hladinu opäť vyrovnala, ale poviem vám, nebolo mi všetko jedno. Chcela som si ľahnúť na gauč a nohy vyložiť na operadlo, že mi to aspoň trošku pomôže, ale to som len chcela.

Na chrbte už nevydržím ležať a už vôbec nie v takom stave. Takže som s tým tlakom bojovala celkom dlho, ale našťastie ráno som sa zobudila už úplne fit. No krabičku s čajom som pre istotu odložila do skrinky s čajmi úplne dozadu. 🙂

Z krvných testov mi gynekológ zistil opäť nedostatok železa. Hoci som sa snažila doplniť si ho aróniou a špenátom a inými zelenými rastlinami (koniec koncov aj vyššie spomínaný žihľavový čaj by v tomto mohol pomôcť, ale už to nebude riskovať), musela som si vybrať z lekárne aj železo vo forme tabliet.

Ešte som ich však nezačala užívať, lebo musím jesť aj magnéziové tablety a sestrička mi spomínala, aby som to neužívala naraz, že aspoň s 3-4 hodinovým odstupom, aby mi neprišlo nevoľno.

No po skúsenosti so situáciou, ktorú mi spôsobil ten čaj, mám obavu si dať niečo, pri čom bol spomenutý čo len okrajovo pojem „nevoľnosť“.

Ale ja sa odhodlám. Musím.


Martina je v 34. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

22.9.2015 11:55 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist