23 tt – pomoooc, teploooo

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Každý rok som sa tešila na teplé letné mesiace. Nie že by tomu tento rok bolo inak, ale teším sa viac z tých nižších letných teplôt, ako z toho, čo sa aktuálne vonku deje. Dnes sa vonkajší teplomer dostal až do červených čísel, svietila na ňom 36-tka a musíte uznať, že to už sa ťažko znáša každému.

abc_4600-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Tento rok, ako tehuľka, mi tieto horúčavy poskytujú ešte väčší diskomfort ako po iné roky. Pribudli napríklad opuchy. A to nie len rúk, či nôh, ale mám pocit, že mi už minimálne jedenkrát opuchol každý kúsok tela. Človek stráca chuť do jedla a to by som teda ja ako osoba zodpovedná za život dvoch jedincov, ktorá ma „posúvať“ živiny ďalšiemu malému človiečikovi, teda ozaj nemusela.

Nejako sa s tým však popasujem. Veď nie som padavka a nie som ani jediná tehotná na svete, ale niekedy dobre padne sa len tak posťažovať. Pri pomyslení na to, čo je vonku a že sa človeku nechcú ani päty vystrčiť z domu keď ozaj nemusí, sa nesmierne teším skutočnosti, že sa nám podarilo už toľko toho pokúpiť, čo sa výbavy pre Mathiaskovho mladšieho bračeka týka.

Keď sa tak nad tým zamyslím, tak najdôležitejšie vecičky už máme a ostatné aj tak neviem či vôbec chcem v predstihu kupovať, lebo som ich pri prvom nevyužila, tak asi s nákupom počkám, či vôbec bude treba. Takže v podstate už môžem rodiť.

Hohohooooo.. nie tak zhurta, až tak vážne som to nemyslela. Zatiaľ ozaj len z pohľadu nákupov.

Bábätku nie je teraz nikde lepšie ako v mojom brušku a musím povedať, že mi to dostatočne dáva aj kopančekmi najavo. Už dávnejšie som si všimla, že mám pocit, že má dokonca akoby už zavedený režim a viem čas, kedy začne približne vystrájať. Samozrejme pohyby cítim častejšie, ale sú také občasné. To si predstavujem že spinká a len sa počas spánku, ako každý, potrebuje trošku „pomechriť“ či pootočiť. A potom, okolo 12-tej na obed, okolo 18-tej večer a o 22-hej hodine v noci, bojuje ako o život. Presne viem, že keď sa mi do 22.hodiny nepodarí zaspať, tak potom až po výstupe nášho očakávaného drobčeka.

Ale veď nech sa len vybúri koľko treba. Potom očakávam, že na svet príde kľudné bábätko, ktoré nechá aj maminku a tatinka trošku si pospať. 🙂


Martina je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

17_tyzden_tehotenstva.jpg

9.7.2015 2:50 | autor: martina172
Viac o téme: chuťtehotná

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist