Silvestrovské počatie

Rolko sa narodil 27.9.2009. Bolo to také silvestrovské bábätko, ktoré sme počali na Silvestra.

Každý by chcel radiť

Ako Drobček v brušku rástol, rozmýšľala som s manželom nad menom toho nášho zázraku. Veľa známych nám radilo, aké meno máme dieťatku dať, ale podľa mňa by meno pre dieťa nemali vyberať známi, a preto sme nikomu nepovedali, že to bude chlapček a tým pádom všetci mohli navrhovať chlapčenské aj dievčenské mená.

Ani kalendár nepomáha

V noci som si odbehla na toaletu. Tam asi ako v každej domácnosti je kalendár mien a ako zvyčajne som študovala opäť a opäť všetky tie mená, ale žiadne mi nič nevravelo.

Chcela som aby Drobček mal také meno, ktoré by sa k nemu hodilo, a aby daný deň som si pamätala aj inak, ako len jeho meninky. Nechcela som úplne obyčajné meno a ani také nezvyčajné.

Prvýkrát sa nám Drobček ozval

Keď som zaľahla naspäť do postele, v duchu som sa s maličkým rozprávala, že či sa nám už náhodou nechce ozvať a potešiť mamičku, aby sa jej lepšie spalo. Zrazu som to pocítila, také jemné šteklenie v brušku…a zase…a zase.

Sám si vybral meno

Na druhý deň som zase študovala kalendár a pozerala som, kto má meniny v deň, keď sa nám Drobček prvýkrát ozval. Stálo tam meno Roland. A tak si náš Drobček vybral meno sám 🙂 a to si myslím, že je najsprávnejšie. Manžel s takým návrhom súhlasil a už som ho nevolala Drobček, ale Rolandko.

Lucia

10.11.2009 4:52 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: dieťakalendár mien

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist