Meno podľa krčmy

VÁŠ PRÍBEH

U nás vyberanie mena bol zložitý a zdĺhavý proces. Keď som sa dozvedela, že som tehotná, bol to šok, avšak nie až tak veľký, pretože s manželom sme dieťa chceli, len sme nevedeli, že to bude tak skoro, hneď na druhý mesiac.

V piatom mesiaci ma hospitalizovali, lebo mi veľmi tvrdlo bruško. Tam som rovno požiadala lekára, či by mi nevedel povedať, čo to bude, ak to náhodou vidí. Hneď mi prezradil, že to bude dievčatko. Trošku ma to prekvapilo, pretože môj vnútorný pocit mi našepkával, že to bude chlapček.

V manželovej rodine majú celý kalendár

S manželom sme sa rozhodli, že by sme si pomaly mohli pripravovať nejaké mená. Vzala som rôzne knižky, kalendáre i výtlačky z internetu a vypísala som si vyše 20 dievčenských a chlapčenských mien.

Keď som ich všetky prečítala manželovi, pochopila som, že moja práca vyšla nazmar, pretože všetky mená sa objavujú v jeho rodine.

Na kofolu do krčmy „U Jakuba“

Potom som si spomenula na svojho ocka. Keď ma vyzdvihol zo škôlky, vždy sme sa na ceste domov ešte zastavili na džús a kofolu v krčme, ktorá sa volala „U Jakuba“. Tak ma napadlo, že Jakub je pekné meno a k tomu všetkému ani žiadneho nepoznám, manžel súhlasil.

Môj vnútorný pocit neklamal

Ešte dlho sme hľadali meno pre dievčatko, ktoré by sa nám páčilo a zvučne znelo, avšak nevedeli sme sa rozhodnúť. Našťastie naše tušenie nakoniec vyšlo a narodil sa nám chlapček, Jakubko.

Už máme meno aj pre dievčatko

Keby sa nám teraz podarila dcéra, tak po 4 rokoch už máme meno pre dievčatko, dokonca až dve.

Ing. Viera Holováčová

4.11.2009 3:43 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: dieťamená

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist