Ježibaba alebo „larva“

VÁŠ PRÍBEH Mali sme 10-ročného syna a už sme ani nečakali, že ešte budeme mať potomka. Keď sme sa dozvedeli tú šťastnú novinku, veľmi sme sa tešili, ale nevedeli sme vybrať meno.

Ježibaba alebo larva

Ja som chcela Luciu alebo Lauru. Moji dvaja chlapi ma hneď prehlasovali. Lucia nie, pretože to sú „ježibaby“ a Laure by sa v škole vysmievali, že je larva.

Syn navrhoval Karolínku, ale to sme nesúhlasili s manželom. No a manžel chcel jednoznačne Emu. Keďže som synovi vybrala meno ja, ustúpila som, že teda pre druhé dieťa môže vybrať meno on.

Dohodli sme sa teda na Emme (aby bolo trochu po mojom tak Emma – s dvomi „m“) a ak by to bol náhodou chlapec, tak to bude Andreas.

Leto v nemocnici

Začalo leto a ja som sa tešila, ako si „užijem“ materskú, ešte bez bábiky, a ako Lukymu vyplním prázdniny, veď bábo sa malo narodiť v strede augusta. Lenže človek mieni a osud mení.

Začali komplikácie a bola som hospitalizovaná. Bolo to 19. júna 2008. Blížil sa koniec júla a pobyt v nemocnici už začínal byť neznesiteľný. Začala som mať problémy s pečeňou, neviem či z liekov alebo z toho, že ten malý „mrvenec“ sa už nezmestil do môjho brucha.

Meno Ema je „in“

Skoro každý deň však pribudla na pôrodnici Ema, alebo Emma. Deň môjho pôrodu ešte stále nebol presne určený, už som začínala byť zúfalá. Keď ma prišiel navštíviť manžel so synom, tak som im povedala, či predsa len nezmeníme meno pre našu malú, lebo keď zavoláme na pieskovisku „Emma“, pribehne minimálne 10 detí. A čo sa nestalo!?

Kňažná Sára

Zrazu nás všetkých troch napadlo jedno meno – Sára. Nešťastná som sa vracala späť do „väzenia“ a oproti mne prichádzal môj ošetrujúci lekár so šťastnou správou, že na druhý deň ráno som zaradená na sekciu.

Nemohla som tomu uveriť. Konečne! Vtedy som si pomyslela, že malá sa asi nechcela volať Emma a „niekde“ si to zariadila, že skôr, ako jej nevymyslíme iné meno, sa nenarodí.

Konečne až toto meno sa jej páčilo a teda sa mohla 31.7.2008 narodiť.

Erika

26.11.2009 10:14 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: dieťakomplikácie

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist