Narodí sa nám „skala“

Naše prvé dievčatko sa volá Alexandra. Počas tehotenstva nám však nechcela prezradiť, či bude dievčatko alebo chlapček, a preto sme vymýšľali aj chlapčenské a aj dievčenské meno.

Vôbec sme sa nevedeli dohodnúť na chlapčenskom mene, ale na dievčenskom sme sa zhodli veľmi rýchlo. Asi nám to maličké v brušku pošepkalo a nakoniec sa nám narodila Saška.

Komplikovaný začiatok

Druhé tehotenstvo začalo veľmi komplikovane. Lekári mali najprv podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo, potom na hematóm v maternici, pretože som stále slabo krvácala a nakoniec ma už posielali aj na kyretáž, že z toho nič nebude.

Náš silný bojovník

Avšak predsa sa na nás usmialo šťastie, pretože lekári nakoniec skonštatovali, že sa mýlili, a že naše bábätko je zatiaľ úplne zdravé. Po tomto všetkom začiatočnom trápení som si v duchu pomyslela, že už viem, ako sa bude naše bábo volať.

Rozhodla som sa pre meno Peter, pretože to znamená „skala“ a naše maličké muselo vytrvalo bojovať o svoj život.

Potvrdené, bude to Peter!

Na začiatku 6. mesiaca mi lekár oznámil, že čakáme chlapca. Hneď som vedela, že to maličké si svoje meno vybralo už na začiatku. Dokonca aj manžel súhlasil s jeho menom, i keď pri prvom návrhu ho úplne zamietol.

Mirka

10.11.2009 4:50 | autor: Luděk Hrouda

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist