Pre dievčatko len krátke meno

VÁŠ PRÍBEH
V období, keď som ešte nemala deti, bola som presvedčená o tom, že keď budem mať dcéry, určite im vyberiem krátke meno, pretože pre dievča je to praktický dar do života, keďže žena nikdy neviem, aké priezvisko vydajom získa.

Pri mojom prvom tehotenstve som mala pocit, že to bude chlapec. Vybrali sme meno Adam. Pre prípad, že by to náhodou bola dcéra, navrhla som meno Nina. V tom období do firmy, kde som pracovala, nastúpila mladá slečna s týmto pekným menom a mne sa na prvé počutie veľmi zapáčilo.

V čase môjho tehotenstva (1999/2000) ešte vôbec nebolo tak často používané a manžel súhlasil.

Druhé dievčatko

Keď som po ôsmich rokoch opäť otehotnela a po amniocentéze bolo jasné, že to zase bude dievčatko, hľadali sme už všetci traja to „najlepšie“ meno. Dohodli sme sa, že naša voľba prebehne maximálne demokraticky.

Demokratické hlasovanie

Každý napíše na lístoček päť, podľa neho najkrajších dievčenských mien v poradí 1 až 5. Meno na prvom mieste získa päť bodov, meno na druhom mieste štyri body a tak ďalej až po meno na piatom mieste za jeden bod.

Výsledkom rodinného hlasovania malo byť meno, ktoré získa najviac bodov. A tak sme sa cez Lindu, Emu, Leu (na ostatné tipy si už nespomínam) dopracovali k Nele. Naše druhé slniečko je teda Nelka.

Ninka a Nelka

Až neskôr sme zistili, že Ninka a Nelka znie dokopy celkom príjemne a dokonca vieme, že dcérky s týmito menami už majú minimálne ďalšie dve rodiny v martinskom okrese.

Miriam

4.11.2009 2:34 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: dievčatkožena

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist