Dva príbehy o Miške a Kikinke

Miška a Vikinka – naše dve „čertice“ a dva rôzne príbehy o tom, ako prišli ku svojím menám.

Manžel mal iba jedinú podmienku, aby sa dcérky nevolali po nás a ani po nikom z našej rodiny. Ja som s tým súhlasila a tak sa začal lov na mená, v podstate len na to druhé. Prvé meno Michaela som mala vybraté už dávno.

Dr. Quinnová ako životná inšpirácia

Bolo to ešte na strednej škole. Chodila som na obchodnú akadémiu. Štúdium bolo zaujímavé, veľa som sa naučila, ale svoju pozornosť som venovala niečomu inému . V tom čase bežal v televízii seriál Dr. Quinnová.

To bola moja „telenovela“. Dr. Mike sa stala mojím vzorom. Páčila sa mi jej odvaha, s ktorou bojovala proti celému zaostalému mestečku, jej zanietenosť v práci, jej úsmev a radosť.

Vtedy som i ja zatúžila uzdravovať chorých, vracať im úsmev na tvár, dávať im nádej. No a na počesť tejto výzvy som sa rozhodla, že keď raz budem mať dcéru, určite jej dám meno Michaela.

Splnené sny

Dnes môžem spokojne hodnotiť. Moje dva najkrajšie sny sa splnili. Mám krásnu dvojročnú dcérku menom Michaela a titul Bc. v odbore ošetrovateľstvo.

Ťažké rozhodovanie manžela

Keďže prvé meno som dala našej dcérke ja, tak som veľkoryso v 21. týždni tehotenstva dala manželovi kalendár, nech pre našu druhú dcérku vyberie meno on.

No a poznáte to. Každý týždeň sa naša slečna volala inak. Prvé tri týždne som sa tešila „výmyslom“ môjho manžela, ale potom som to začala brať s rezervou a tajne dúfala, že do pôrodu sa stihne rozhodnúť.

Naše malé „Victory“

No a stihol. Oznámil mi to asi tak o dva mesiace neskôr. V teň deň bol na návšteve u kamaráta, ktorý má dcéru Viktóriu a strašne sa mu zapáčilo oslovenie Vikinka.

Samozrejme, že aj toto som brala s veľkou rezervou. Ale keď mu to meno ostalo ešte ďalšie tri týždne, tak som pochopila, že to bude teda asi definitívne rozhodnutie a začala som naše bábätko volať Vikinka.

Miškina Kikinka

O pár týždňov neskôr sa Vikinka narodila a od našej Mišky hneď dostala prezývku Kikinka. Ešte dobre nerozpráva a takto sa jej to hovorí asi lepšie. Našej Viktorke už ani inak nepovieme len Kikinka.

Petra

4.11.2009 2:34 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: bábätkosny

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist