Dojčenie je zážitok aj pre otecka

VÁŠ PRÍBEH O DOJČENÍ S manželom sme boli spolu 7 rokov, keď sa nám narodila naša vytúžená Saška. Dostali sme izbu, kde sme mohli byť s dcérkou obaja. Manžel sa rozhodol, že bude z nemocnice chodiť rovno do práce, aby si krásne chvíle užíval čo najviac.

dojcenie_istock_000008873591medium-1100x618.jpg

Fascinovalo ho, aká je Sašenka krehučká a ako krásne papá. Pri dojčení sa na ňu nemohol vynadívať a žasol, aké má ústočká, ružovú tváričku, jemné vlásky…

V jedno ráno, to už mala Saška 3 dni, hrdý tatinko takisto nemohol zo svojej spokojne sa kŕmiacej princezničky spustiť oči, až som mu musela pripomenúť, že musí ísť do práce.

Hneď sa strhol, rýchlo sa s nami rozlúčil a odišiel. O pol hodinku Saška s plným bruškom zaspala a mne zazvonil telefón. „Maminka, nebolo na mne niečo zvláštne, keď som od vás odchádzal?“ pýtal sa manžel so smiechom.

„Neviem, prečo?“ „Keď som šiel cez celú nemocnicu, všetci sa na mňa usmievali, a keď som vyšiel von, každý sa obzeral. Tak som nasadol do auta a všetko som pochopil, až keď som vystúpil pred firmou – bol som v nemocničných návlekoch! Vôbec som si to neuvedomil, ani keď som šoféroval!“

Nemohla som sa prestať smiať:-). Už sa teším, ako to neskôr rozpovieme našej Saške.

Je to dôkaz, že dojčenie je mimoriadny zážitok nielen pre maminky, ale aj pre ocinkov:)

Dnes má naša dcérka už 1 rok. Dojčila som ju 3 týždne, potom som jej až do 1 rôčika mliečko odsávala. Bolo to namáhavé, ale je z nej múdre a zdravé dievčatko. Určite to stálo za to.

Mária Kováčová

22.1.2010 8:42 | autor: Luděk Hrouda

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist