Keď papám, mám plné ruky práce

VÁŠ PRÍBEH O DOJČENÍ. Volám sa Martinko a mám už 8 mesiacov. Neviem ešte písať, tak som tým poveril mamičku. Vymyslel som to lišiacky, zabijem až tri muchy jednou ranou. Jednak vám porozprávam, čo veselé som pri dojčení zažil, budem mať super darček pre mamičku a navyše jej takto poviem, ako veľmi mi jej mliečko chutí a ako ju ľúbim.

Keď som mal asi tri mesiace, zistil som, že papkanie okrem toho, že mi je po ňom v brušku tak krásne, je aj veľmi zábavné. Dá sa totiž súbežne s ním robiť plno ďalších vecí. Spočiatku som zvládol s plnými ústami hovoriť GA.

To ste mali vidieť ocka a jeho vyplašený výraz v tvári. Podarilo sa mi ho dokonca zdvihnúť od počítača (čo sa takmer rovná zázraku), pretože to GA pridusené cicuškou v ňom vzbudilo obavu, že so mnou nie je niečo v poriadku.

Ako som rástol, začal som okrem hlasiviek zapájať do jedenia aj ostatné časti tela.

Prednedávnom som zistil, že ramienko na mamičkinej podprsenke sa dá super naťahovať. Tak ho vždy pevne uchopím, ťahám, pokiaľ vládzem, a keď dosiahnem krajnú polohu, jednoducho ho pustím. Veľká zábava! A aký zvuk to vydáva, ten sa mi obzvlášť páči.

No nič sa nemá preháňať, takže to urobím len zo štyrikrát a potom začnem prstom skúmať dierky v mamičkinej tvári.

Do oka sa jej dá vopchať prst len trošku, s nosom a uchom je to už lepšie, ale úplne najradšej mám jej ústa, lebo tam môžem strčiť celú ruku. Len mamičke sa to asi veľmi nepáči, lebo mi ju stále odtláča. Ale aj to som už vyriešil.

Mám totiž aj nožičky, a keď mi chce mamička brániť v činnosti, jednoducho jej ruku zablokujem svojou nohou. Pri papkaní si teda nielen zaplním svoje hladné bruško, ale si aj dobre zacvičím.

No a momentálne sa teším, až mi vyrastie aspoň jeden zub!

Lenka Kozempelová

1.7.2009 5:37 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: dojčenímamičkaruky

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist