Meno nie je všetko

Máme dve dcéry, Veroniku (8rokov) a Luciu (3roky). Na mene prvej dcéry sme sa viacmenej dohodli hneď. Pár týždňov pred pôrodom sme už chceli definitívne vybrať meno pre naše bábätko, a tak sme vzali do rúk kalendár.

Lekár nám prezradil, že s najväčšou pravdepodobnosťou budeme mať dievčatko, ale človek si nikdy nemôže byť istý. Pomocou kalendára sme vybrali meno Veronika.

Pre chlapčeka sme mali meno vybraté ešte dávno pred tehotenstvom, bol by to Tomáš. Žeby Veronikina kamarátka?

Pri rozhodovaní o mene pre druhú dcéru nám samozrejme pomohla už aj naša Veronika. V tom čase chodila do jaslí a jej najlepšia kamarátka sa volala Natálka. Všetko nasvedčovalo tomu. že to bude Natálka.

Spoločné oslavy

Ale, ako sa blížil čas pôrodu, konečné rozhodnutie nie a nie padnúť. Do úzkeho výberu sa dostali mená Katarína a Lucia. Nakoniec sme sa rozhodli pre Luciu, pretože tak budú oslavovať svoje sviatky spolu: Lucka meniny a Veronika narodeniny, keďže sa narodila jeden deň pred Vianocami.

Meno nie je najdôležitejšie

Na záver si aj tak myslím, že by si človek nemal robiť ťažkú hlavu nad výberom mena, a už vôbec by to nemalo vyvolávať rozbroje medzi manželmi. V podstate je to jedno, len nech je dieťatko zdravé.

Ak by sme mali mať ešte jednu dcéru, môj manžel si praje, aby sa volala po mne, čo sa mi vonkoncom nepáči, ale keby veľmi chcel, nech je po jeho vôli.

Miroslava

4.11.2009 2:34 | autor: Luděk Hrouda
Viac o téme: mená

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist