12 týždeň tehotenstva a ľahké 3 – 4 kilá navyše

KLUB TEHULIEK! MAJKA O dva dni končím 12 týždeň tehotenstva. Za posledné dni sa v podstate nič nezmenilo. Fyzicky sa cítim dobre, aj tehotenské nevoľnosti zmysli. V podstate ma čaká obdobie bez záťaže. Teda len v najbližších týždňoch, kým mi nestúpne váha natoľko, že začnem byť „komótna“.

dsc03421-001-1100x618.jpg

Pamätám si, že keď som pribrala v prvom tehotenstve prvých 10 kíl, boli sme s mužom na prechádzke v lese. Šliapali sme do kopca a ja som nevládala s dychom. Vtedy som ľutovala všetkých ľudí, ktorí majú nadváhu. Moja normálna váha je 54 kg a meriam 164. Takže ideálna váha k výške. Nebudem ani hovoriť, koľko som pribrala do pôrodu, lebo by sa mnohé mamičky zhrozili. Ale môžem povedať len toľko, že tesne pred pôrodom som už iba ležala a na nič som sa už nezmohla. Aj obyčajná prechádzka so psom bola pre mňa obrovská záťaž.

Teraz mám slabé 3 – 4 kilá navyše, takže v pohode môžem nosiť všetko čo doteraz. Až na rifle. Tie už nezapnem. Ešteže sa nosia legíny a balerinky, teda podobná pohodlná zimná obuv na nízkej podrážke. Moc mi to teraz vyhovuje. Pretože keby bola momentálne móda s holým bruchom, asi by som nevedela, čo na seba.

Dnešný deň sa cítim akosi nervózne. Neviem, čím to môže byť. Konečne vykuklo síce zubaté, ale krásne jasné zimné slnko a my sme boli na dlhej prechádzke. Hádzali sme si loptičku, zbierali kamienky, pozerali autá a psíkov za bránkami. A ja som si predstavovala, keď už budem chodiť na prechádzky s dvomi deťmi. Moc sa na to teším, aj keď mám obavu z toho či to zvládnem so silami. Pretože už to nebude také pohodové, ako pri jednom dieťati.

Celkom ma teší, že veľa vecí si ešte pamätám. Pretože pôrod som mala pred dvoma rokmi a dvoma mesiacmi. Viem ako chytiť novorodenca, nakojiť, okúpkať, prebaliť. Čo potrebuje, aj keď každé dieťa je iné. Dúfam, že toto bude aspoň tie prvé mesiace kľudnejšie. Pretože Paťko bol uplakané dieťa, skoro vôbec nespal a ja som trpela nedostatkom spánku a síl. Máme ešte pol roka čas na to aby sme si všetky predstavy utriedili a zrealizovali.

Ešte ani nevieme, či to bude chlapček, alebo dievčatko. Ja by som si želala chlapca, pretože už jedného doma mám a podľa mňa – chlapci sú super. Môžu mať špinavé kolená, vymýšľať huncútstva a pritom sú roztomilí aj bez mašličiek a sukničiek. Ale ak by to bolo dievčatko, splnil by sa nám s mužom sen. Lebo dievčatko sme si už pri prvom želali. Nech je to čo chce, hlavne nech je zdravé, krásne, šťastné a ostatné sa časom doladí.


Majka je v 12. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

8.2.2016 9:15 | autor: Majka

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist