Sisa v 28.tt – Tretí trimester v plnom prúde

SISA BLOGUJE! Ako ten čas rýchlo letí však, či to len mne sa zdá?

1517340490Silvia%20tehotenske%20017_pp-1100x618.jpg

Akoby to bolo včera čo sme na teste objavili dve čiarky a od šťastia sme tomu nedokázali uveriť. Ešte stále sa niekedy precitnem a uvedomím si, že zo mňa bude naozaj mama. Hlavne vtedy, keď cítim drobca ako robí tie svoje akrobatické kúsky v brušku. Čoraz viac mi to je nepríjemnejšie, teda aby som to uviedla na správnu mieru –  bolestivé, nepríjemné sú niektoré kopance a keď sa “pučí” vidieť mu pekne chrbátik. Veľmi sa teším, keď mi dáva takto o sebe vedieť, aj keď je to občas nepríjemné som , v tej chvíli najšťastnejšia.

Čítajte tiež:

Dýchanie

Bábätko alebo respektíve bruško mi začalo tlačiť na bránicu a pľúca a to mi zhoršuje dýchanie pri rôznych činnostiach. Niekedy aj keď si zle sadnem, musím si nájsť tu správnu polohu. Schody mi robia veľký problem, našťastie do nášho bytu ich nie je veľa, len keď niekam ideme a sú tam schody, už prevraciam očami.

Obúvanie topánok je ďalšia kapitola. Keďže je stále chladno, nemôžem si dať hocijaké topánky a tie čo mám si vyžadujú teraz moje veľké sebazaprenie aby som si ich dokázala v relatívne krátkom čase nazuť. Už nech je teplejšie a ja si len nazujem tenisky. Ale veď ja mám kopu času, len keď sa už pri tomto spotím a zadýcham  neviem ako to bude pokračovať ďalej. Možno to prenechám neskôr na snúbenca, určite bude rád.  Vždy keď na mňa pride dychčavivosť zastavím sa a predýcham ju, vtedy sa mi uľaví.  Keď dieťatko klesne nižšie pár týždnov pred pôrodom malo by sa to zlepšiť.

Tento týždeň som si odskočila na chvíľku do práce. Nepracovala som, ak sa neráta maličká pomoc s papiermi kolegom. Prišla som sa porozprávať so šéfom, či by som mohla pracovať ešte chvíľku do pôrodu. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať a čo mi odporučí moja gynekologička, cítim sa dobre okrem bežných vecí čo trápia tehotné ženy a pár krát do týždňa by mi padlo vhod “vypadnúť” z domu medzi ľudí do práce.  Aj keď som už teda riadne zlenivela. Spánok potrebujem veľmi, už si ani nerobím ilúzie, že by došiel nejaký zvrat a ja by som zrazu mala energie za dvoch. Doprajem nám obom toľko spánku, koľko si moje telo pýta, možno aj maličký bude spáč po mame.

Sisa

1.2.2018 12:30 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist