Sisa v 19 tt.- Zastavte niekto čas

SISA BLOGUJE! Uff, tento týždeň mi dal poriadne zabrať! Od únavy, cez bolesti a zas tí nešťastní doktori..

1511897587FullSizeRender-1100x618.jpg

Ako žena v domácnosti, ktorá nepracuje som myslela, že budem mať kopu času na všeličo možné čo sa týka bábätka hlavne. Ale ja ani neviem ako ten čas uteká. Týždne plynú tak neuveriteľne rýchlo. Neviem či sa mi to zdá len teraz, kvôli tehotenstvu alebo naozaj niekto zrýchluje hodiny.

Môj bežný deň vyzerá asi tak, že vstanem ráno ak sa mi podarí o normálnej hodine, najem sa a potom ma znova chytí tá strašná únava. Cítim sa ako po ťažkej práci, ktorá ma úplne skolí. Ak nemám nič na robote ešte si trošku zdriemnem. Keď nemáme uvarené, niečo ukuchtím. Čudujem sa, že mi to tak ide, pretože ešte pred rokom som žila s rodičmi a varila som fakt len keď som musela, čiže fakt výnimočne. No ale ja sa strašne teším ako mojmu mužíčkovi chutí a že deti neumrú od hladu.

Stále čakám kedy pride tá super energia a sviežosť o ktorej všade čítam, že v 2.trimestri je žena taka vitálna. No nič asi sa nedočkám a celé si to pekne odspím a aspoň budem mať načo spomínať, keď budem maličkého v noci kŕmiť. A potom lenoším alebo riešime s mužom nejaké veci ohľadom bytu atd, že zrazu je večer a mne sa zas nechce vôbec nič. Celé to vyznie asi tak, že som strašne lenivá a len sa na tehotenstvo vyhováram. No bodajby to tak bolo 😀

 Bolesti

Ve stredu sme sa navečerali a sadli pred telku, pustili si film. Už ako som sa najedla som cítila, že niečo nie je OK. Začalo ma prudko bolieť brucho. Nie len podbruško ale riadne celé brucho. Bola to bolesť akoby mi išlo aj s vnútornosťami celé vybuhnúť (viem hrozná predstava). Bodavá, intenzívna bolesť mi prechádzala až do chrbta, ked som si lahla a skúsila len jednu nohu podvihnúť išlo ma poraziť.

Muž mi spravil tehotenský čaj, dala som si magnesium, svoje predpísané lieky a čakala čo sa bude diať. Našťastie o pár hodín som bola fit a mohla by som sa znova najesť. Doteraz neviem z čoho to mohlo byť, možno črevá alebo som sa prejedla, len tá druhá možnosť je asi najnepravdepodobnejšia, pretože odkedy mi bolo prvé mesiace nevoľno akoby sa mi zmenšil žalúdok a ja sa neviem úplne “prežrať” síce sa tak cítim ale naozaj zjem len male porcie, lebo hneď mám pocit, že som najedená a stačí mi to. Možno aj kvôli tomu som stale nepribrala to, čo som na začiatku tehotenstva schudla. Ak to maličkému nevadí, ja som len rada.

Čítajte tiež:

EKG

Tento týždeň ma čakalo aj povinné EKG. Síce mi už robili raz v nemocnici ale keďže mi dokumenty z nemocnice nedali a mne sa s nimi naťahovať nechcelo, tak som išla na EKG ku svojej obvodnej lekárke. Keď sme došli do čakárne, sestrička nás odbila, že pani doktorke ruplo v kolene a nevie kedy bude najbližšie ordinovať. No ja som sa zas potešila, že sme sa zbytočne prehnali. Samozrejme, že mi bolo doktorky ľúto a priala som jej skoré uzdravenie. Sestrička nám povedala, že nevie ako na tom je a kedy teda bude môcť pracovať.

Aspoň som si vybavila so sestričkou PNku, tá zas mala námietky, že doporučenie od gynekologičky neobsahuje všetko čo by malo a že nabudúce mám o tom svoju gynekologičku informovať. Potom som si začala hladať nejaké EKG kde sa nemusím objednávať aby som to mala čím skôr. Našťastie doktorka bola o pár dní fit a ja som mohla ísť k nej. V čakárni bola taka strašná zima, okolo mňa chorí ľudia no musela som čakať, lebo dokorka mala pacientov. Nerada zneužívam výhodu, že mám prednosť ale niekedy to treba využiť, hlavne ak ide o zdravie. A ja teda chorá nechcem a hlavne nemôžem byť.

 Tak ale nakoniec som to všetko pekne zvládla, predsa len nie som chorá ale tehotná. Pomaly začíname pozerať postielky, neviem prečo sme práve začali postielkami, asi kvôli tomu, že ju musíme nejak napratať k našej novej veľkej posteli 😀  tá je inak skvelá! Je veľká, mäkkučká, moja nová láska.

Ach, ďakujem Bohu za toto krásne obdobie!!! J

S pozdravom Sisa


Sisa je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30.11.2017 3:04 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist