Sisa v 26.tt – Poradňa

SISA BLOGUJE! Tento týždeň ma čakala v poradí ďalšia poradňa. Bohužiaľ nedopadla podľa mojich predstáv.

1516041693Silvia%20tehotenske%20057_pp-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Ako som spomínala v minulom blogu, rozmýšľala som o návrate do práce, pretože som sa cítila lepšie a doma som sa už poriadne nudila. Nechcela som to nijako síliť, takže by som chodila do práce len ako kedy, podľa toho ako by som sa cítila.Tešila som sa, že konečne uvidím maličkého, pretože na predchádzajúcej poradni mi doktorka nerobila ultrazvuk. Pýtala sa ma ako sa cítim, tak sme chvíľku pokecali, spomenula som jej, že bruško ma občas viac bolí akoby sa rozťahovalo, myslela som si, že je to tým ako rastie čím ďalej tým viac. Povedala, že radšej to skontrolujeme, takže ma išla vyšetriť. Naposledy ma vyšetrovali, keď som bola v nemocnici a bolo mi to dosť nepríjemné, neviem či je to tým, že som tehotná, pretože pred tým som vyšetrenia odspodu zvládala viac menej dobre. Zrazu som pocítila strašnú bolesť ale našťastie to netrvalo dlho.

 Doktorka skontrolovala krčok a ostatné veci a zobrala vzorku na kultiváciu, pretože sa jej nezdal výtok a ja som si myslela, že ten je úplne normálny, keďže ma s ním nič netrápilo ako napríklad nejaké svrbenie pálenie a tak. Ako netehotná som mávala mykózu aspoň raz do roka. Naposledy ma trápila candida, takže som obmedzila aj sladké ale odvtedy bolo všetko ok až do teraz. Viem, že tehotné ženy sú na tieto rôzne infekcie dosť náchylné, tak ja len dúfam, že to bude obyčajná mykóza a nič horšie.

Čítajte tiež:

 Syndróm dutej žily

Potom mi spravila ultrazvuk. Ako som ležala pomaličky som cítila, že mi začína byť zle ale chcela som to vydržať, nech mi môže ukázať maličkého. Akurát ako kontrolovala srdiečko a počúvala ozvy, sama spozorovala, že mi nie je dobre a odzrkadlilo sa to aj na malom. Čiže  syndróm dutej žily. Nesmiem ležať na chrbte, pretože mi automaticky príde zle – mdloby, ťažko, nedá sa mi poriadne dýchať.  Spôsobuje to  zväčšená maternica svojou hmotnosťou tlačí na dolnú dutú žilu, čím sa sťaží prúdenie krvi do srdca.

Medzi príznaky patrí  ako som už spomínala zrýchlenie činnosti srdca, pokles krvného tlaku, potenie sa, môže sa objaviť aj nevoľnosť. Pociťuje  to aj dieťa pri CTG zázname možno zaznamenať zmenu oziev srdca, ktorá je zapríčinená nedokysličením plodu. A to presne ona videla. Pri tomto stačí len zmeniť polohu nabok. Sama som si o tomto len čítala, keď som nevedela či môžem spať na bruchu, dočítala som sa, že spánok na chrbte je práve kvôli tomuto nebezpečný, ale to žena spozoruje, že niečo nie je ok.

 Predpísala mi lieky, a napísala správu aj pre moju obvodnú lekárku a prizvukovala mi, že mám byť už len doma a šetriť sa, keďže zistila, že sa mi začal krčok skracovať. Našťastie sa neotváram ale keby mám bolesti ihneď ma hospitalizuje aby sa niečo nezanedbalo.

 Takže som ostala znova doma len oddychovať. Ale už som sa aspoň dokopala spraviť si zoznam čo všetko budeme potrebovať – ja aj maličký. Takže sa postupne pustíme do nakupovania, aby sme to nemali naraz veľa. Dúfam, že nabudúce budem mať pre Vás lepšie správy. Ale viete čo? Nemenila by som s nikým J

Sisa


Sisa je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

18.1.2018 10:26 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist