Sisa v 25.tt- Glukózový test

SISA BLOGUJE! Tak a máme to za sebou.. Po sviatkoch sme museli absolvovať glukózový test.

1515529398Silvia%20tehotenske%20029-1100x618.jpg

Veľa dievčat ma “strašilo” aký je tento test nepríjemný, teda hlavne tá časť kedy treba vypiť sladkú vodu. Sestrička ma objednala spolu s mojou mladšou sestrou aby nám to rýchlejšie ubehlo. Pri odbere krvi som si radšej lahla, pretože som cítila, že som malátnejšia keďže som ráno vypila len pohár vody. Tak som sa zľakla ako ma sestrička pichla, že mi ani krv netiekla. Musela opakovať vpich, druhý sa našťastie vydaril ale krv bola hustejšia asi kvôli tomu, že som veľa nepila.

Keď niekam idem snažím sa menej napiť pred odchodom z domu, pretože môj mechúr si robí so mnou čo chce, alebo moje dieťa? Sestrička mi potom dala vypiť glukózu, ktorú som si sama kúpila ešte pred Vianocami. Niečo sa mi nezdalo – glukóza sa nerozpustila celá, tak som za ňou prišla či je to v poriadku a ona že nie je, že ona našťastie jednu má a tú mi zarobí, vraj tá moja asi nebola dobre skladovaná a vtedy sa môže stať takáto vec, nevadí. Do 15 minút som mala glukózu vypiť.

Zvládla som to skôr, nebolo to vôbec také strašné ako niektoré baby hovorili. Práveže to čo nasledovalo po vypití bolo strašné. Obidvom, mne aj sestre došlo tak zle, že sme sa na chodbe navzájom podporovali aby sme tú vodu v sebe udržali. Ja už som nevedela čo so sebou tak som si chcela ľahnúť na lavičku ale to mi bolo tak nepohodlné, že som radšej sedela. Po dvoch hodinách nám sestrička vzala krv z prsta a rozlúčili sme sa s tým, že výsledky dostane moja gynekologička a tá mi ich teda aj povie. Snáď bude cukor v poriadku.

Nevol’nosti

Vyhladované sme sa vybrali do obchodného centra sa rýchlo najesť. Vedela som, že keď sa najem bude to lepšie ale myslela som aj na to, že posledné dni sa mi ako keby vracajú nevoľnosti, teda keď sa najem zostane mi dosť ťažko. Najedli sme sa chvíľku posedeli a potom pre nás prišli naši chlapi. Ako som došla domov hneď som si išla lahnúť a pekne som si pospala. Zobudila som sa až na hlad, tak reku, že sa najem. Najedla som sa a zas tá ťažoba prišla. Baby mi poradili, že mi asi malinký tlačí na žalúdok a preto mi nie je dobre po jedle. Na najbližšej poradni sa na to určite spýtam svojej doktorky.

Zatiaľ som pribrala len 3-4kg za celé tehotenstvo, iné baby dávno pribrali aj 10kg v mojom týždni. Za to bruško mám už poriadne a ťažko sa s ním napríklad obúvam, fučím pri tom ako lokomotíva, preto si dva krát rozmyslím aké topánky si vždy obujem pred tým než niekam idem.  A bude to ešte horšie ale čo všetko zvládneme pre tie naše drobátka no nie?

Už sa doma riadne nudím, aj keď stále sa niečo nájde, napríklad začať si pripravovať veci pre malinké aj pre mňa ale stale si hovorím, že je ešte čas. Tak som rozmýšľala, že keď sa niektoré dni cítim dobre mohla by som občas navštíviť prácu a niečo porobiť, budem aspoň viac medzi ľuďmi.  Uvidíme či by sa to krpcovi v brušku páčilo.

 Sisa


Sisa je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

11.1.2018 10:35 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: bruško

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist