Sisa v 31.tt – Gúľame sa pomaličky do 8.mesiaca

SÍSA BLOGUJE Týždeň nás deli od predposledného ôsmeho mesiaca..

1519160721Silvia%20tehotenske%20029-1100x618.jpg

Vonku znova sneží a ja už mám občas “depresie” ako mi chýba viac slnka a tepla. V takomto počasí sa mi naozaj nechce moc chodiť von, takže vybehnem vždy len s naším psíkom trošku sa povenčiť. Ale vždy si dávam pozor nech niekde necapnem ako hruška, keďže chodníky sú zradné.

Možno to niekto chápe ako výhovorku, že v zime sa mi von nechce, ale pravda je taká, že mne sa už nechce asi nič (smiech). Takže som rada, že sa mi podarí aspoň raz za deň vyliezť z domu, obuť sa a obliecť bundu, ktorú každú chvíľku nezapnem, ale spolieham sa na to, že v marci ju už nebudem potrebovať.

 Ťažkosti

Konečne som sa dovolala za výsledky zo sterov. Už minule sa doktorka čudovala, kde tie výsledky toľko sú. Sestrička mi oznámila, že mi vyšli na niečo pozitívne a mám si prísť po recept. Lenže v ten deň bola vonku kalamita, tak sa jej pýtam, či stačí keď prídem zajtra a ona, že nie je problem. Len ja hlúpa som sa chcela spýtať čo mi vyšlo pozitívne, aby som sa mohla stresovať, samozrejme nie preto, že by som sa chcela, ale som taka povaha, čo narobím. Tak jej volám opäť čo mi vyšlo a či si nemôžem kúpiť voľnopredajné lieky, keďže som mesiac čakala na výsledky tak aby som hneď začala brať lieky, povedala mi, že je to črevná baktéria, ktorú keď preliečime bude všetko okej a pýtala som sa rovno aj na to, či nemohla ublížiť bábätku tak ma upokojila, že bábätko je chránené a lieky mi predpíše doktorka ďalší deň.

No ja celá nervózna som si začala samozrejme hneď googliť s čím mám dočinenia a naozaj sa nie je čoho báť, bábätku nič v brušku nehrozí, problém by bol keby som neliečená a pri pôrode by sa mohla baktéria preniesť na maličkého.  Takže som si povedala, že aj obmedzím sladkosti a budem si dávať pozor aby sa to preliečilo a do pôrodu mala kľud.

 Ešte v ten večer som začala mať dosť silné bolesti v podbrušku, ako menštruačné kŕče. Cítila som ich stále, občas silnejšie občas slabšie ale v podstate pretrtvávali stále. Do toho aj občasné tvrdnutie, tak som sa išla do sprchy, že keby to sú poslíčkovia po sprche prejdú. No neprešli. Dala som si magnézium a išla som spat, v noci som sa zobudila na takú bolesť, ale tá netrvala dlho, predýchala som ju a bolo zas dobre. Hovorím si “nerob paniku, zajtra ideš k lekárke rovno ťa aj pozrie”. Tak som sa pokúsila zaspať, ale stále som cítila, že ma bruško bolí.

 Doktorke som všetko povedala, tak ma teda pozrela a zhodnotila, že je všetko v poriadku a bolesť som mohla mať z nejakej námahy alebo aj tá baktéria mi dopomohla. Ale aj tak mi prizvukovala, že sa mám šetriť a keby niečo mám rovno prísť do nemocnice. Predpísala mi lieky, ktoré mi urobili v jednej lekárni, pretože vraj inde mi ich neurobia, takže zas som sa musela tam dovolať a dohodnúť, kedy mi ich pripravia a potom znova pre ne. Ako tehotná som sa už toľko nabehala všelikam, viac ako pred tým. No nevadí aspoň nejaká rozcvička (smiech).

 Sisa


Sisa je v 31. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

22.2.2018 11:25 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist