Sisa v 27.tt – Výbavička a iné „starosti“

SISA BLOGUJE! Vedela som už dávno pred tým, než som zistila, že budem mamou, že sa budem v týchto veciach vyžívať.

1516743553Silvia%20tehotenske%20105_pp-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Výbavička

Od takmer začiatku tehotenstva som si pozerala hneď rôzne veci pre bábätko, či už kočík, postieľku alebo šatôčky. Ale len pozerala. Moja staršia sestra už bude čo chvíľa rodiť a keď zistila, že je “v tom” hneď sa do toho pustila a ja som sa jej smiala kam sa ponáhľa, ale ona už aspoň má niekoľko týždňov pokoj so všetkým. A pritom mňa samú to chytilo dosť skoro, kočíky som si už dávno poobzerala po internete ale okrem pár kusov oblečenia doma fakt nič pre bábo ešte nemáme, veď stále je ešte čas ako si vravím.  Doteraz som si veci pozerala na internete, ale už konečne som sa dokopala a vytvorila si v hlave konečnú predstavu postieľky.

Od sestry a sesternice som dostala perfektný tip na stránku ručne vyrábaných výbavičiek do postieľok. Hneď som vedela, že keď budem cca vedieť akú postieľku chcem, dám si ju vyrobiť. A moja predstava je nebíčková, v hlave mi vznikla dokonalá predstava, aký mantinel, aké doplnky, aký kolotoč bude zdobiť nášmu chlapčekovi postieľku. Chcem aby sa maličký cítil ako na obláčiku. Viem, že jemu to bude asi jedno kde bude spinkávať ale maminky sú maminky. Takže už sa rozbiehame tým správnym smerom a pomaličky budeme zhromažďovať aj ďalšie veci. A naozaj sa v tom vyžívam.

Čítajte tiež:

Nervozita, podráždenosť?

Ďalšia vec, ktorú som na sebe v poslednej dobe spozorovala je, že ma niektoré otázky alebo situácie vytáčajú do vývrtky. Viete ako sa hovorí, že ak niečo nezažijete tak neviete. Ako netehotná som si nevedela predstaviť, prečo niektoré otázky tehotné neznášajú, ale teraz už viem prečo. Keďže teraz je tehotná asi každá druhá žena, aspoň ja to tak vnímam, neustále si všímam ako ľudia porovnávajú, ktorá tehuľka má aké bruško, ktorá koľko pribrala a prečo hento a tamto. Akože niekedy sa mi naozaj už rozum zastavuje čo dokážu niektorí ľudia riešiť a pri tom nikdy v takej situácii neboli a len súdia, porovnávajú. Otázka: “Nemáš nejaké malé bruško na daný mesiac?” a podobne a to nemyslím len konkrétne mňa. Uf musím sa držať, aby som nevybuchla.

Možno je to tým, že naozaj berieme veci trošku inak vážnejšie, vela vecí si berieme príliš k srdcu a berieme to možno viac egoistickejšie,  pretože sa cítime dôležité, ale dôležité tak, že nosíme v sebe nový život a musíme sa o neho starať. Snáď mi rozumiete. Takto to vnímam ja, aj keď niekedy sa neviem dobre vyjadriť. Odkedy som tehotná som ešte väčší „polepetko“ akým som bola pred tým.

Krpec kope každý týždeň viac a viac, síce niekedy má lenivejšie dni. Ale to bude určite tým, že bude po rodičoch –  lenivec a spáč (smiech) .

Dovidenia ďalší týždeň, Sisa


Sisa je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25.1.2018 2:30 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist