Sisa v 23tt. – Citlivé obdobie

SISA bloguje! Čas Vianočný a mnou lomcujú hormóny ako ešte nikdy predtým.

1514305077Silvia%20tehotenske%20064_pp%20-%20kópia-1100x618.jpg

Precitlivenosť

 Doteraz som si myslela, že som na tom v pohode – čo sa týka zmeny nálad, prehnaných reakcií, všeobecne čo sa týka emocionálnych zmien. Samozrejme, že už od začiatku som si všimla nejaké tie zmeny ale vedela som, že je to kvôli tehotenstvu.  Ale čím viac bábätko rastie tým viac som aj ja rozladená. Nervózna som z každej maličkosti, ak niečo nie je ako si ja predstavujem už sa odúvam a tlačia sa mi slzy do očí, rozplače ma naozaj všeličo.

Takže som sa musela tento týždeň psychicky pripraviť pretože nášho psíka čakala operácia pruhu. Nič strašné, bežná operácia po ktorej sme si mali psíka zobrať domov po pár hodinách. Doma som netrpezlivo čakala kedy nám veterinárka zavolá, že môžeme prísť. Veterinárka volala ale nemala pre nás dobré správy. Zistila, že jej okrem pruhu musí vybrať aj maternicu čiže ju sterilizovať a na noc si ju tam rovno nechá. Neviete si predstaviť ten plač čo som spustila. Nie preto, že nebude môcť mať šteniatka ale preto, že je ešte taká maličká a trápia ju všelijaké problémy. Našťastie je to naše šťastíčko úplne v poriadku, okrem hormónov, ktoré jej tiež teraz motajú hlavu, ale to prejde a všetko bude fajn.

V jeden večer som si dokonca poplakala pri dvoch seriáloch, snúbenec na mňa pozeral najprv nechápavo, že čo sa deje ale potom prišiel ku mne, objal ma a utešil. Ešte, že ho mám. Veľmi som vďačná aj za takéto momenty. Síce si niekedy pripadám ako nejaká citlivka, následne si uvedomím koľko citu je v jednej žene, v budúcej matke. Verím, že budem dobrou matkou svojmu synovi, aj keď už teraz viem,že prvé dni budú ťažké a budeme si na seba zvykať a že vždy keď bude plakať on – budem plakať i ja. A to je podľa mňa tým najvyšším stupňom empatie.

 Čítala som, že sa treba bábätku v brušku prihovárať. Ja to robím automaticky, väčšinou keď ležím, len tak mu niečo zabrblem, pohladkám si bruško. Inokedy zas keď ma začne kopať ako blázonko.  Snúbenec začal maličkému čítať rozprávky a asi sa mu to očividne páči, lebo vždy začne byť aktívny ako ho započuje. Rozplývam sa nad tým.

Čítajte tiež:

Pozitivne zmeny

 Už som Vám asi spomínala, koľko som čítala článkov o tom ako žena v druhom trimestri žiari a je plná energie a že u mňa je to asi nejaká výnimka, pretože pleť sa mi možno dokonca aj zhoršila v prvom trimestri. Ale konečne to prišlo a moja pleť je znova v pohode, tak isto aj nechty a už mi ani vlasy toľko nepadajú. Veľmi sa z toho teším. Všimlo si to aj moje okolie a lichôtky mi robia veľmi dobre. Cítim sa krásne a požehnane vďaka môjmu chrobáčikovi v brušku.

Sisa


Sisa je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

2.1.2018 9:43 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist