Sisa v 17tt.- Dievčatko či chlapček?

SISA BLOGUJE! Ahojte maminy. Tento týždeň nás čakala ďalšia poradňa. Bola som veľmi nedočkavá, pretože ako som minule spomínala stále sme nevedeli či čakáme dievčatko alebo chlapčeka.

1510680803IMG_5938-1100x618.jpg

Keďže som už v 17tt , pevne som dúfala, že tento týždeň sa už konečne dozvieme pohlavie bábätka.  Od začiatku tehotenstva som cítila, že nosím pod srdcom dievčatko. Dokonca aj moje okolie tipovalo, že to bude práve maličká, samozrejme mužská časť nášho okolia si želala práve chlapčeka. Nezáležalo mi na tom, hlavné je že dieťatko bude v poriadku, ale môj inštinkt mi našepkával niečo iné. No neskôr som začala mať pochybnosti kvôli chutiam. Vraví sa, že ak má tehotná  chuť na sladké bude to baba a ak na slané tak chlapec. No a u mňa začali prevládať chute slané.  Samozrejme, to nie je pravidlom.

 Celý týždeň, sme strávili tým, že sme si vyberali do bytu ešte nejaké veci, ktoré nám chýbali. Napríklad stoličky a novú posteľ, kvôli postieľke.  Našťastie nám padli do oka aj stoličky a posteľ, ktoré sme hneď kúpili, takže som sa veľmi potešila, že nám odpadla ďalšia vec zo zoznamu povinností.

Čítajte tiež:

7 rodičovských chýb, ktoré môžu zničiť manželstvo

Používanie mobilu v tehotenstve. Môže dieťa poškodiť?

ANKETA: Komplikuje diagnóza na internete liečbu?

Poradňa

Štvrtok sa blížil a s ním aj spomínaná poradňa.  Na poradňu chodím spolu so svojou mladšou sestrou, keďže aj tá je tehotná v takmer rovnakom týždni.

Keď sme so snúbencom prišli k dr. sestra už bola dnu, pretože my sme meškali kvôli zápcham v meste.  Sestrička vyšla von z ordinácie a oznámila nám všetkým v čakárni, že testujú nový ultrazvuk a každá si chvíľku počkáme.  Po chvíli ma sestrička zavolala dnu. Spravila odbery krvi na ďalšie testy, odmerala tlak a ja som jej odovzdala vzorku moču. Porozprávali sme sa ako prebieha tehotenstvo a čo bude nasledovať.

Poslali ma ešte von, pretože dnu bol chaos kvôli tomu novému ultrazvuku.  O chvíľku vyšla sestra, na ktorej otestovali nový ultrazvuk  a ja som sa jej hneď pýtala či jej povedali čo to bude. Keď povedala, že chlapček priateľ sa hneď chytal za hlavu, že my budeme mať určite dievčatko, lebo aj sesternica a staršia sestra čakajú chlapcov. Priateľ by sa potešil aj dievčatku aj chlapčekovi ale ja si osobne myslím, že každý chlap chce mať prvorodené dieťa syna 😀 Vonku sa začala čakáreň napĺňať a ženy začali byť nervózne, no ja som bola nervózna práve z toho, že som bola nedočkavá aké pohlavie nám pani dr. povie.

No a potom nastala tá dlho očakávaná chvíľa. Doktorka nám konečne povedala pohlavie. Čakáme chlapčeka! 🙂 Snúbenec sa  tak moc tešil a ja samozrejme s ním.

Odteraz je to trošku iné, keď už viem že nosím pod srdcom chlapčeka,  môžem sa mu konkrétne prihovárať. Nad menom si lámať hlavu nemusíme, pretože už dávno pred tým ako som otehotnela sme si vybrali aj chlapčenské aj dievčenské meno. Takže náš malinký synček bude Leonard – Leo.

Ubieha to strašne rýchlo, ale ja sa teším, lebo každým týždňom som bližšie k svojmu maličkému. Dovidenia budúci týždeň ! J

Sisa


Sisa je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

16.11.2017 3:33 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist