Čo ponúkajú poisťovne tehotným

Každý nový človek je dar a zaslúži si úctu, rešpekt a starostlivosť. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, čo všetko ponúkajú jednotlivé poisťovne mamičkám alebo tehotným ženám. Aké postupy, procedúry, finančné prostriedky, programy, zľavy a iné možno očakávať podľa jednotlivých programov. Informácie sme čerpali z oficiálnych stránok jednotlivých poisťovní.

profimedia-0043075887.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Programy pre tehotné a matky v troch najväčších poisťovniach UNION, DÔVERA, VŠZP – čím sa líšia?

Dôvera

Viac ako tretina slovenských mamičiek je poistená v Dôvere. Najmenším a ich rodičom ponúka mnoho výhod, ktoré im uľahčia občasný nie veľmi ľahký život. Napríklad, ak rodičia chcú poistiť dieťa, tak  nemusia chodiť do poisťovne, ale hneď po pôrode príde zamestnanec poisťovne domov k čerstvej mamičke a vytvoria poistný vzťah. Nákupy liekov a očkovacích látok sú u malých detí nevyhnutnosťou. Poisťovňa Dôvera vracia doplatky za lieky na predpis, tiež vakcíny a špeciálne potraviny vrátane umelého mlieka. Očkovania v Dôvere sú základom, preto poisťovňa ponúka pestrú paletu špeciálnych očkovaní  pre najmenších.

Takisto pomáha meniť niektoré detské oddelenia  v nemocniciach na krajšie a útulnejšie. V 34 nemocniciach vybudovali miestnosť na hranie alebo detský kútik. Mamičky ocenia aj nadštandardné izby na gynekologicko-pôrodníckych a pediatrických oddeleniach v nemocniciach s 50-percentnou zľavou, ktorú poskytuje iba Dôvera. Poisťovňa vie, že pobyt v nemocnici nie je pre nikoho príjemný.  Ak je však hospitalizácia nutná, je možné ubytovať sa vo VIP nemocničných izbách. Poistenci dôvery ich majú za polovičnú cenu. Toto sú neprehliadnuteľné benefity poisťovne.

VŠZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa ponúka klasické zdravotné poistenie pre dieťa ihneď po narodení. Pre svoj zdravý rast a vývoj však potrebuje aj kvalifikovanú zdravotnú starostlivosť, na ktorú má nárok z verejného zdravotného poistenia. Preto je potrebné, aby  bolo dieťatko poistené.

VŠZP má tiež na stránkach uvedené presné informácie, ako sa treba starať o dieťa v súvislosti s očkovaním, a presne je tam zadefinovaný aj  očkovací kalendár. Vo väčšine pôrodníc na Slovensku dostanú mamičky zdarma darčekový kufrík. Nájdu v ňom užitočné veci, ktoré sa im zídu pri zariaďovaní nového materského života. V kufríku nájdu očkovací kalendár a prehľadnú informáciu o vývoji dieťatka do jedného roka. Nachádza sa tam  tiež dentálny preukaz dieťaťa s praktickými radami a návodmi, ako sa starať o ústnu dutinu svojho dieťaťa. V kufríku nechýba gratulácia a spolu s ňou prihláška do VŠZP, aby zdravie dieťatka bolo už od narodenia v dobrých rukách. VŠZP tiež poskytuje drobné zľavy v niektorých obchodoch týkajúcich sa detského oblečenia.

Čítajte tiež:

Union

Poisťovňa UNION sa naozaj stará o svojich klientov a najmä o mamičky. Union sa sústreďuje v prvom rade na deti. Budúcim mamičkám a ich bábätkám prináša poisťovňa veľmi veľa výhod. Táto zdravotná poisťovňa svojim deťom preplatí doplatky za lieky, a to v neobmedzenej výške. Poisťovňa totiž vie, že doplatky za lieky sú veľmi nákladné pre rodičov, a preto sa o zdravie najmenších poistencov starajú naplno.

Preplácajú všetky potrebné vyšetrenia pre optimálnu zdravotnú starostlivosť. Okrem toho tiež prinášajú pre deti zaujímavé výhodyknižku Naše dieťatko.  Poskytujú pre novorodencov bezplatné zapožičanie monitoringu dychu a pohybu, čo je veľmi dôležité, pretože neustále vzrastá úmrtnosť novorodencov v dôsledku tohto. Poskytujú tiež šek v hodnote 30 € pre kurzy plávania bábätiek a na nákup novorodeneckých potrieb na mimulo.sk.

Poisťovňa tiež poskytuje nadštandardné očkovania, zľavy na recepty a iné dôležité informácie, napríklad praktické informácie, čo môže žena očakávať od počatia dieťaťa až po pôrod, a sú jasne a zrozumiteľne vysvetlené v detailoch na stránke UNION. sk, odkiaľ môžu rodičky čerpať dôležité informácie o trimestroch a pod.

Stačí si už iba vybrať tú správnu poisťovňu, ktorá je vám najbližšia, a dohľadať si ďalšie informácie na internete, prípadne sa opýtať priamo vo svojej poisťovni, určite si treba dôsledne všetko zvážiť. Poistenie pre dieťa je veľmi podstatnou časťou života.

24.7.2019 4:35| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist