Sisa v 16 tt. – Kľudový režim

SISA BLOGUJE! Zdravím Vás opäť budúce maminy ☺ tento týždeň sa mal niesť v znamení kľudu, odpočinku ale viete ako to býva, vždy sa niečo nájde a u mňa to platí špeciálne.

1510093827IMG_5788-1100x618.jpg

Po nemocnici som si pár dní poležala v pokoji domova. Konečne vo svojej milovanej posteli, s mojimi najbližšími, za ktorými sa mi tak moc cnělo.  Dostala som lieky proti riziku potratu a magnesium. Hlásiť som sa mala do troch dní u svojej gynekologičky. Tak som si teda po dni prepustenia zašla k doktorke. S malou dušičkou som očakávala, že ma nenechá celé tehotenstvo už len doma oddychovať, no opak bol pravdou a odporučila mi byť na PNke už do termínu.

Nie, že by som bola workoholik alebo by som svoju prácu nesmierne milovala, no neviem si predstaviť, že by som mala byť ešte nejakých 5 mesiacov doma “len tak”. Ale pre zdravie svojho dieťatka spravím hocičo  – prvé aj posledné.  Predpísala mi tie isté lieky aké som užívala v nemocnici plus železo, lebo som ho mala značne znížené oproti predošlím odberom.

Cez víkend som si ešte oddýchla, no pondelok bol pre mňa náročný,keďže mi nič nevychádzalo podľa plánov.  Gynekologička mi povedala, že Pnku mi bude predlžovať každý mesiac moja obvodná lekárka a ona mi dá len odporúčanie na pn. Tak som teda v pondelok ráno zaklopala u mojej obvodnej, ktorá je pediatrička ale zostať u nej ako pacient môžu ľudia do 28 rokov s tým, že aj dáva PNky. Doktorka ma so sestričkou hneď odbili, čo je to za hlúposť prečo by mi moja gynekologička nemohla predlžovať pnku a že vraj ona mi ju predlžovať nemôže. Prvá vec čo mi napadla bola, “sakra a čo teraz?!” Odišla som, s papierikom, ktorý mi dala, že mám odovzdať odkaz svojej gynekologičke, že PNku mi ona nedá, má mi ju dať gynekológ.

Čítajte tiež:

Nový doktor

Priateľ má obvodnú doktorku v Bratislave, vraj veľmi príjemnú a milú, že sa prehlásim k nej a nebudú žiadne problémy. Nechala som sa prehovoriť. Keď sme k tej jeho doktorke prišli sestrička nás odbila, že nových pacientov už neprímajú, ale ja mám našťastie takého super snúbenca, že ju prehovoril a ja som sa prehlásila k nej. Doktorka mi vysvetlila, že tá moja bývalá obvodná mi PNku nemohla predlžovať lebo je pediatrička a rozprávali sme sa teda o tom ako si mám dávať pozor, oddychovať a nenamáhať sa.

Konečne som si vydýchla a kľudový týždeň mohol pokračovať ďalej. Priateľ sa o mňa vzorne stará a pomáha mi so všetkým. Bruško každým dňom rastie viac a viac, už mi len tie pohyby chýbajú, každý deň čakám kedy to konečné pride aj keď viem, že ešte je v 16. tt na prvé pohyby skoro.  Nevadí, som trpezlivá všetko pride J a inak už máme aj prvé vecičky pre naše malinké. Vybrali sme z najmenších veľkostí béžovú a bielu farbu, keďže stale nevieme či budeme mať chlapčeka alebo dievčatko.

Musím zaklopať, žiadne ťažkosti od nemocnice sa nevyskytli tak pevne dúfam, že to tak ostane aj do konca tohto prenádherného obdobia, lebo aj keď občas nemám náladu- mám zlý deň, nedarí sa mi, vždy si spomeniem že o nejaký čas tu bude s nami naše malé klbko lásky a to ma nesmierne ukludnuje a teší.

Majte sa krásne čoskoro sa ozvem znova J

 

Sisa


Sisa je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

9.11.2017 3:10 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: tehotenstvozdravie

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist