Sisa v 30tt. – Už nás delí od seba len štvrtina ..

SISA BLOGUJE Ešte stále je to kopa času v podstate dva mesiace, ale ten čas ide tak rýchlo, že 10 týždnov je naozaj máličko..

1518542993Silvia%20tehotenske%20066_pp-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


A to kľudne pôrod môže prísť skôr ako si môj snúbenec myslí, že bábo sa vypýta na svet okolo mojich narodenín, žeby? Nechajme sa prekvapiť.

Poradňa

Na tento týždeň sme mali naplánovanú poradňu, okolo 30 – 32.tt sa robí ďalší ultrazvuk. Určí sa pri ňom poloha plodu v maternici, skontroluje sa pravidelnosť tlkotu srdca, zhodnotí sa množstvo plodovej vody, určí sa lokalizácia placenty a jej štruktúra. Zmerá sa hlavička, bruško a stehenná kost. Ako som sa dočítala niektorým ženám v tomto týždni pozerali aj prietoky, mne nie, teda aspoň o tom neviem. Ale na internete som sa dočítala, že to robia niekedy až v nemocnici, zatiaľ nemám pocit, že by sa niečo zanedbalo, určite by som to cítila.

Malinký má okolo 1400g podľa lekárky pekná váha zodpovedá týždňu, všetko zhodnotila, že je v poriadku. A ani mňa nič netrápilo. Myslela som si ale, že budú už výsledky z minulej poradne ohľadom toho môjho výtoku ale niekde sa stala chyba a stále neboli, takže si ešte týždeň počkáme na ne.

So sestrou mávame poradne spolu a teraz sme mali na pláne, že ma počká a pôjdeme ku nám, spravíme si taký pekný spoločný deň a že aj u nás prespí. Celý čas sme kecali o výbave, o pôrode, o všeličom možnom čo sa týka bábätiek. Stále ju beriem ako moju malú sestričku aj keď si to možno niekedy neuvedomujeme, už sú z nás ženy, ktoré myslia predovšetkým na dobro a zdravie svojich detí. A toto by ani jedna z nás nepovedala, že práve všetky tri to budeme naraz prežívať. 

 Chute

Počula som o všelijakých divných chúťkach v tehotenstve, no ja som sa doteraz so žiadnou v mojom prípade nestretla, teda nepociťovala som, že mám chuť na napríklad zmrzlinu s kečupom a podobné extrémy. No tento týždeň jeden večer som bola naozaj zúfalá a nevedela som na čo mám chuť, stále ma niečo prenasledovalo ako tieň ale nevedela som prísť na to, čo by ten pocit zasýtilo.

Otvorila som chladničku, pozerám, reku dám si uhorky, ako som tak jedla jedla, takmer pol flaše som zjedla, pozerám znova do chladničky a tam mlieko. Ó mlieko, to som Vám už raz spomínala ako mi moc chutí, hlavne teraz. No čo minimálne by som strávila chvíľku na záchode. (smiech) tieto uhorky som zapíjala mliekom a bolo to to najlepšie čo som mohla urobiť, lebo som išla spat s úmevom na tvári. No do konca tehotenstva je ešte pár týždnov tak uvidíme čo ešte okoštujem spolu.

 Nákupy

Keďže sa mi do obchodov nechce, stačilo mi keď sme minule pozerali kočíky, veci potrebné zo zoznamu pre nášho syna sme objednávali cez internet. Našla som overené stránky porovnala ceny a objednali sme takmer všetko zo zoznamu. Takže nemáme už len pár kusov oblečenia, ale aj vaničku, prebalovaciu podložku atď. Je toho už viac a preto mám aj lepší pocit, že sa nemusíme naháňať na poslednú chvíľku. Do pôrodnice sa chcem pobaliť tak v 34.týždni pre každý prípad.

Sisa


Sisa je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15.2.2018 3:14 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist