Sisa v 24.tt – Strach strieda radosť

SISA BLOGUJE! Keby bych mala popísať moje aktuálne pocity jedným alebo pár slovami, naozaj neviem, či by sa to dalo..

1514924023Silvia%20tehotenske%20106-1100x618.jpg

 Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk

Tak vám ich popíšem v dnešnom blogu, aspoň sa o to pokúsim. Asi každá prvorodička prežíva počas tehotenstva to isté. Čiže radosti striedajú strach s obavami. Moja radosť s príchodom nášho synčeka je naozaj neopísateľná, vždy keď na neho myslím som úplne mimo, rozčarovaná, šťastná, usmievam sa od ucha k uchu.

Predstavujem si, asi ako bude vyzerať či ma bude ľúbiť tak ako ja jeho. Teším sa na prechádzky s ním, keď sa ním budem môcť popýšiť pred celým svetom. So snúbencom sme sa rozprávali, že aká krásna vec sa nám podarila, proste splodiť život. Áno dokáže to každý kto nemá problem, ale keď sa nad tým hlboko zamyslíme, veď je to tá najúžasnejšia vec na svete, splodiť dieťa s milovaným človekom, dať mu lásku a všetko čo k tomu patrí. Takže radosť je naozaj velikánska.

A strach? Neviem na čo všetko sa mám pripraviť. Viem prvé dni možno mesiace budú dosť stresujúce a ja si nebudem vedieť dať rady. Mám obavy z pôrodu, čítala som vela skúsenosti a medzi nimi sa našli aj tie menej šťastné. Mám strach, že by som ja bola jedna z tých zlých skúseností. Bojím sa tích bežných vecí ako je nástrih, natrhnutie a pod. Viem, že každá jedna to zvládla a v porovnaní s komplikáciami sú toto len banality ale určite každá z nás im chce predísť.

O pôrode toho neviem vela, všetko sa dozvedám z internetu a zo skúseností iných žien. Viem, že každý pôrod je iný a možno niektorá z Vás keď bude čítať tento blog si povie, že som nejaká padavka a roztrasiem sa pri slove nástrih a natrhnutie. Ako som písala vyššie zvládla to každá, ale každá inak. Takže ja by som týmto veciam rada predišla a preto som si začala vela čítať o rôznych pomôckach, keďže na predpôrodný kurz sa zatiaľ nechystám.

Čítajte tiež:

Najviac ma zaujal balónik , ktorý je zdravotnícka pomôcka pre prirodzený pôrod, ktorá na úplnom začiatku slúži k tomu, aby žena objavila svoje panvové dno, vlastne jeho princíp fungovania. Na prípravu pôrodných ciest a spevneniu svalstva po pôrode. Žene pomôže naučiť sa tlačiť a vlastne predísť k nástrihu alebo prirodzenému natrhnutiu. Je toho veľa a prečítala som rôzne skúsenosti, viac menej len dobré. Takže jedným očkom po tejto pomôcke poškulujem a ak by mi mala pomôcť čo i len pre moju psychiku aby som bola vnútorne pokojnejšia s vedomím, že som niečo pre seba spravila, tak prečo nie?  

Nemám strach len z pôrodu ale aj z toho, že nestihneme pokúpiť všetko čo treba. Ešte stale nemám ani poňatia aký kočík budeme kupovať, alebo postieľku. My so snúbencom robíme všetko na poslednú chvíľu ale viem, že toto nemôžem odkladať a musím sa do toho pustiť. Takže v mojom prehliadači sa aktuálne vyskytujú kočíky, postielky, pomôcky k pôrodu.

 Snažím sa na tie menej príjemné veci nemyslieť a obklopovať sa tými pozitívnymi.  Uvidíme ako mi to pôjde ďalej. Tak držte palce.

 Sisa


 

Sisa je v 24. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

4.1.2018 2:44 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist