BUDEME TRAJA (ZISTENIE)

Týmto článkom ti chcem opísať situáciu, kedy sme sa s Filipom dozvedeli, že čakáme bábätko o ktoré sme sa začali snažiť a mali sme to veľké šťastie, že nám to vyšlo na prvý krát. (Toto šťastie prajem všetkým žienkam, ktoré sa o anjelika snažia). Prejdime ale hneď k ,,veci”.

Na kalendári sa s hrdosťou pýšil 10.Január 2017. Bolo zimné a chladné ráno. S Filipom sme sa prebrali a zistili, že nemáme doma nič na raňajky, a tak sme boli prinútený vstať z teplých perin a ísť do obchodu nakúpiť. V dedine mame jedno obchodné ,,centrum” kde sa nachádza obchod, lekaren, kaviareň atd. Bola tam aj herňa v ktorej pracovala moja dvojička (Veronika o 5min.mladšia). Nakúpili sme a išli teda za ňou.

Už zopár dni som bola veľmi nervózna z dôvodu nechodiacej menštruácie. Nikdy sa mi však nestalo, že by mi mrcha meškala. Bola som priam presvedčená o tom, že byť tehotná nemôžem. Nebývalo mi zle, nebolo mi nevoľno. Žiadne zmeny som si na sebe nevšimla. Len som zaregistrovala stres a nervozitu, ale myslím si, že to je prirodzený jav pri meškajúcej menštruácii.

Akonáhle sme sa presťahovali do nášho bytu čo bolo 1.novembra 2016, tak sme začali plánovať založiť si rodinu. Obaja sme pracovali obaja sme boli presvedčení o tom, že spolu deti mať chceme. Či už hneď teraz alebo neskôr. Vo Filipovi som už na začiatku videla milujúceho otca (čo sa aj potvrdilo). Mala som v ňom nehoráznu dôveru, milovala som ho a láska po pôrode sa len zdvojnásobila. Vedela som už vtedy, že je pripravený stať sa raz otcom našich deti. Bol pre tú rolu narodený. Ale späť k zisteniu, že som tehotná.

Sedeli sme pri džúse u sestry v herni a len tak sme sa rozprávali. Zrazu z ničoho nič hovorí: ,,Choď si spraviť zo srandy test. Pre nič za nič ti krámy nemeškajú“. No ja som dostala ešte väčšie nervy z toho ako všetci okolo mňa tvrdili opak toho, čo som si myslela. Vysvetľovala som aj jej aj Filipovi, že ja tehotná nie som, že to budú zbytočne vyhodené peniaze. Nakoniec ma len tak tak presvedčila a s Filipom sme spoločne išli do drogérie. Vybrali sme nejaký najlacnejší tehotenský test, ktorý sme prvý zhrabli, (ved načo by nám aj bol drahý). Filip išiel za segrou do herne a ja na wc.

Spravila som čo sa spraviť má a s nadhľadom som sa pozrela na ten test. Srdce sa mi na sekundu zastavilo a obliala ma neuveriteľná horučava. Z testu na mňa vykúkali dve červené čiarky. Zretelnejšiu červenú som asi nikdy nevidela. Roztriasli sa mi ruky a tak som test umyla a schovala do koženej bundy. Prišla som pred umývadlo a opláchla si tvár s vedomim, že horúčavu, ktorá ma zaplavila nejako zo seba strasiem. Vošla som do herne s úsmevom ale nič som zo seba nevedela dostať. Na Filipov zvedavý pohľad v tvári nikdy nezabudnem. Nikto z nás troch nič nepovedal. Vytiahla som test a povedala som, že som tehotná. Sama som bola z toho ešte v šoku ale príjemnom šoku. Filipovi sa zalesklo v očiach a hneď ma objal. Bolo na ňom vidno ako veľmi sa teší a ako veľmi dlho čakal na tuto chvíľu. Sestra nám hned začala gratulovať.

Zobrala som do rúk telefón a napísala mame, že mi vyšiel pozitívny tehotenský test. Odpísala aby som si kúpila další ale drahší a nech si ho prídem spravit k nim. Tak sme aj urobili.

Vystupovali sme spolu s Filipom z auta pred maminým domom. Vošli sme a všetci už sa smiali. Išla som na wc, kde mi vyšiel další pozitívny test. Celá rodina sedela v kuchyni a robila si zo mna srandu, že len aby to neboli dvojičky :D. Rodinní príslušníci to zobrali športovo. Máme sa ako o dieťatko postarať, nepoznáme sa chvíľu, tak prečo nie. O pár dni som išla na gynekológiu, kde mi potvrdili, že je to maternicove tehotenstvo, bije srdiečko a som v 6tt. Pocit vidieť malú bublinku na utz.bol ten najkrajší na ktorý som sa počas celého tehotenstva tešila. Úvodná fotka je povodne z 9tt.

Pevne verím, že sa ti naše zistenie, že budeme traja páčilo a dúfam, že tvoju pozornosť nestratím. Napísanie tohto článku mi trošku trvalo, kedže som toho mala veľa ale vynahradím aj s úrokmi omeškania 😉 . Nasledujúci článok  bude o mojom prebiehaní tehotenstva.

Prajem ti pekný zvyšok dňa.

Kristína

28.2.2018 2:03 | autor: Kristína

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist