Babymooning predstavuje nový druh cestovania pre odvážnych budúcich rodičov

Väčšina rodičov chce mať pred príchodom dieťaťa všetko dopredu nachystané a tip-top. Pred očakávaným príchodom dieťaťa na svet dokupujú posledné drobnosti, aby bolo všetko perfektné. Väčšinou takto vyzerá klasický scenár väčšiny rodín, ktoré očakávajú prírastok do rodiny. No niektorí rodičia uprednostnia pred nakupovaním posledných vecí skvelú dovolenku.

shutterstock_325377629-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Babymoon predstavuje dovolenku, kam idete ako „dva a pol človeka“.  Dieťatko už je pomaly na ceste, ale rodičia chcú ešte stráviť nerušenú dovolenku tesne pred jeho príchodom osamote. Babymooning  je čoraz populárnejší nielen na Slovensku, ale aj v Európe a v Amerike. Tento trend sa veľmi rýchlo dostáva do popredia nielen v súvislosti s cestovným ruchom, ale aj so životným štýlom obyvateľstva.

Počas tejto „ poslednej“ dovolenky  ide o spoločné posledné strávenie voľného času s partnerom pred kolotočom povinností, ktoré vyplývajú z príchodu dieťaťa na svet. Budúce mamičky preferujú, aby posledná dovolenka bola relaxačná, romantická a aby mohli tento posledný  jedinečný čas stráviť spolu s partnerom osamote. Existujú niektoré spoločnosti, ktoré  poskytujú babymooning cesty a dovolenky. Niektoré však tomuto trendu nie sú naklonené.

Aké by malo byť miesto na odpočinok?

Miesto na odpočinok by malo byť pokojné s priateľskou, relaxačnou  a romantickou atmosférou. Ubytovacie zariadenie by malo poskytovať zdravú stravu, nefajčiarske priestory a výber nealkoholických kvalitných nápojov pre nastávajúcu mamičku. Tiež sa v babymoon rezortoch využívajú meditácie, cvičenie,  prednatálna joga, rôzne tehotenské a meditačné cviky na uvoľnenie.

V hoteloch sa zvyčajne po príchode spýtajú aj na špeciálnu diétu pre ženy. V ubytovacích zariadeniach sa môžete stretnúť aj so špeciálnymi službami pre babymooners, z ktorých niektoré zahŕňajú kúpele pri sviečkach pre dve osoby, 24-hodinové stravovanie v súlade s chuťami rodičky. Balík poskytovaných služieb apeluje na radostné prežitie posledných chvíľ. Babymoon je skvelý spôsob, ako stráviť čas osamote v pokoji a bez stresu pred nespočetným počtom bezsenných nocí, ktoré na rodičov zaručene čakajú.

Je dôležité poznamenať, že babymooning nie je len dovolenka. Áno, táto cesta môže zahŕňať aj kúpele alebo relaxáciu pri bazéne ako každá dovolenka, ale babymooning je viac než dovolenka. Je to neštandardný útek z reality.

Na čo si dať pozor

Babymoon nie je vhodný pre hocijaké páry. Na babymoon môžu ísť niektoré odvážne páry, ktoré sa neboja chorôb, komplikáciá, nemocníc, lekárov a predčasného pôrodu. Niektoré ženy sa  nechcú  z domu ani pohnúť  až do pôrodu, lebo sa obávajú o svoje dieťatko a o svoje zdravie. No niektoré odvážnejšie zariskujú a prevezmú na seba veľkú zodpovednosť  a vydajú sa na „baby mesiac“. Pred odchodom na babymoon je  potrebné preventívne absolvovať lekársku prehliadku, či sa môžete takejto cesty zúčastniť, a tiež je nevyhnutné  nosiť so sebou tehotenskú knižku.

Čítajte tiež:

Aké destinácie si možno vybrať?

V dnešnom modernom  a dostupnom svete existuje množstvo luxusných letovísk, z ktorých si môžete vybrať tú najdokonalejšiu babymoon dovolenku. Od piesočnatých pláží cez kúpeľné zariadenia, športové aktivity, vynikajúcu kuchyňu, existuje veľa možností, ktoré môžete zobrať do úvahy pri výbere babymoonu.

Ktoré sú vhodné destinácie na túto cestu?

Ide vždy iba o priority. Je vhodné brať do úvahy zámer dovolenky a či ide o relaxáciu; fitnes; pohodlie; jednoduchosť cestovania, bezpečnosť krajiny.

Babymoon destinácie:

Nižšie hladiny stresu sú dobré pre zdravý rast vášho dieťaťa. Únik od každodenných povinností vám prinesie rozptýlenie a zábavu. Medzi najvychytenejšie krajiny babymoonu patria krajiny južnej Európy ako Taliansko, Španielsko, Grécko, Portugalsko. Navštevované sú aj klasické miesta masového turizmu ako Barcelona, Rím, Cyprus, Benátky, Madrid, Florencia, Gozo pre svoju ľahkú dostupnosť, bezpečnosť a vysokú úroveň zdravotnej starostlivosti.

Je pravidlom, že babymoon destinácia musí byť bezpečná, blízko vás a musí poskytovať potrebný servis pre vaše dieťa aj pre vás, aby ste sa cítili, čo najlepšie. Dovolenka by mala byť romantická, relaxačná a bezpečná. Myslite v prvom rade na svoju bezpečnosť a na bezpečnosť svojho dieťaťa.

Ak sa pre takýto netradičný typ dovolenky rozhodnete, dávajte na seba pozor a majte sa na pozore pred všetkým, aby sa dovolenka nezmenila na nočnú moru. Na babymoon sa zvyčajne ide do konca druhého trimestra, niektoré páry však zariskujú a vydajú sa na babymoon tesne pred príchodom dieťaťa na svet. Pamätajte však, že vaše zdravie (a zdravie vášho rastúceho dieťaťa) je prvoradé, a pri plánovaní vašej cesty všetko dôkladne zvážte a poraďte sa s lekárom. Uistite sa, že máte vhodné poistenie a iné potrebné doklady vždy so sebou. Užite si poslednú relaxačnú dovolenku podľa svojich predstáv.

13.9.2023 5:36| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist