Vzťah s moslimom – aké nástrahy na nás čakajú?

Čoraz viac Sloveniek, ale aj Češiek začína viac a viac cestovať do arabských alebo moslimských krajín. Pretože ich tie krajiny jednoducho priťahujú. Priťahujú nás všetkých svojou tajomnosťou a inakosťou. Ľudí vždy lákalo niečo, čo je zakázané , tajomné a chceme to podvedome preskúmať. V týchto krajinách stretávame cudzincov – mužov. A moslimovia sú muži, ktorí vedia ako efektívne „zbaliť“ Európanky. Sú milí, pozorní, vtipní, očarujúci, snedí, opálení, čiernovlasí, radi používajú komplimenty. Kto by odolal?

profimedia-0269060393-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Štatistiky  ukazujú, že pribúda Európaniek, čo si za životného partnera cielene vyberajú muža z islamskej kultúry. Slovenky často podľahnú práve moslimom, ich šarmu,  a to aspoň na chvíľku. Láska prichádza v priebehu dovolenkového týždňa, búrlivé citové vzplanutie nenecháva na seba dlho čakať. Po dovolenke, keď sa vrátia  ženy domov šťastné a zamilované, čakajú  od  milovaného partnera oveľa viac, lenže partner akosi prestal mať záujem. Jednoducho ho stratil – nikdy ani nebol reálny.  Bola to preňho iba dovolenková letná láska, flirt a väčšinou nič viac. Všetko zovšednelo, zrazu nepíše, nevolá, ženy sú sklamané.

Alebo sa stáva druhý prípad, že sa zahraničný partner ozve jedine v prípade, ak potrebuje peniaze, alebo potrebuje zohnať prácu v Európe. Prečo to nemôže s moslimom fungovať ? Jednoducho kresťanky alebo Európanky sú inak nastavené. Nikdy nepochopia zmýšľanie moslimského muža. A naopak moslimský muž nikdy nepochopí správanie a cítenie kresťanskej ženy.

Čo kresťanky čaká vo zväzku s moslimom?

 • Žena sa musí podriadiť vôli manžela vo väčšine prípadov,  musí mu byť oddaná a vzhliadať naňho
 • Nesmie piť, príliš sa odhaľovať
 • Nemala by sa rozprávať s inými mužmi, najmä v jeho spoločnosti, a ani ich vyhľadávať pohľadom
 • Nesmie ho podviesť
 • Aj keď je žena kresťanka, muž moslim ju nemôže nútiť, aby konvertovala na islam, ale ich deti budú automaticky po otcovi- moslimovia
 • Rodinné pravidlá určuje muž, muž sa o všetko stará, žena poslúcha
 • Žena nemusí pracovať, ak nechce
 • Podozrievavosť z nevery takmer na dennom poriadku
 • Kontrolovanie správ a sociálneho života
 • Nemožnosť stretávať sa s cudzím mužom ako s kamarátom, nepoznajú slovo „kamarát“ na každého už hľadia ako na potenciálne nebezpečného soka
 • Ak pracuje je to k jej dobru, nemusí dávať na domácnosť ani cent
 • Žena by vždy mala vyhovieť manželovi v posteli, keď aj práve nemá chuť na postelné radovánky
 • Stará sa príkladne o deti a domácnosť
 • Žena musí byť skromná, pokorná, nemala by mať iný názor ako manžel
 • Manžel môže všetko,  žena takmer nič
 • Nevyspytateľné správanie je tiež ich typickým znakom
 • Moslimovia sú od prírody extrémne žiarliví muži, ktorí dokážu kvôli žiarlivosti aj fyzicky napadnúť dotyčného  muža na ktorého žiarlia

Samozrejme závisí všetko od toho, či je muž –moslim liberálnejší a otvorenejší, alebo je tradicionalista, ktorý preferuje všade a vo všetkom iba svoju vieru. S takýmto človekom to nemôže nikdy fungovať, pretože kresťanky sú inak vychovávané.

Muž, musí vždy rešpektovať vieru svojej partnerky a tolerovať ju. Niekedy však príliš striktní moslimovia nerešpektujú inú vieru a najmä nie vieru svojej „európskej manželky“. Treba si dávať pozor na to, lebo chcú väčšinou od Sloveniek iba peniaze, alebo sexuálny zážitok. Nechcú sa viazať, a v žiadnom prípade nie ženiť. Ak sa zase príliš rýchlo chcú ženiť, tak sa chcú dostať do Európy a mať možnosť tu pracovať. Využívajú Slovenky na to, aby sa dostali pohodlne do Európy.

Čítajte tiež:

Na toto všetko aj oveľa viac si treba dávať pozor. Na začiatku je všetko sladké, ale postupne prichádzajú na rad veľké problémy a žena sa zrazu ocitá v pazúroch islamskej kultúry a majetníckeho manžela, ktorý jej nedovolí ani sa rozprávať s iným mužom v kaviarni, či sa naňho zdvorilostne usmiať. Ak sa kresťanská žena správa v súvislosti s moslimskými pravidlami a zvyklosťami, je možný sobáš aj dlhý spoločný a spokojný život. Islam však vždy bude dominovať vo vzťahu ženy kresťansky a muža moslima. Na tento fakt sa treba pripraviť, ako aj na to, že sa musíte vždy správať v medziach, ktoré stanoví manžel. Ak stanoví to, že musíte nosiť šatku na hlave, tak ju nosiť musíte, iné východisko nie je, ak s ním chcete naďalej žiť.

Treba si preto rozmyslieť, či ísť do takéhoto vzťahu, alebo nie. Všetko však aj tak závisí na tom, či je partner z inej kultúry chápavý alebo či vy ste ochotná upustiť z niektorých svojich tradícii a vzorov správania sa.  Takýto vzťah si vyžaduje priveľa obety, ochoty, lásky, tolerancie a najmä dôvery a pokory. Je len na vás, či do toho predsa pôjdete alebo nie.

3.6.2022 4:29| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist