Tipy na vianočné výlety s deťmi

Poznáte to, Štedrý deň je už úspešne za vami a vy odpočítavate dni do Silvestra. Radi by ste si už konečne užili trochu vianočnej pohody, ale vaše deti by ustavične niečo podnikali? Možno sa budete čudovať, ale tieto dve veci sa dajú skĺbiť dohromady.

shutterstock_1185635023-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Štedrý večer je úspešne za vami a vy si konečne môžete trochu oddýchnuť. Deti sa hrajú s hračkami, ktoré dostali pod stromček, pozeráte vianočné rozprávky a jednoducho si užívate pokoj. V každom prípade niet pochýb o tom, že aktívny pohyb je predsa tiež pohyb.

Hoci je vonku zima, s deťmi sa dajú podnikať tie najrôznejšie výlety. Keď je ešte navyše sneh, celý výlet hneď naberie inú atmosféru. A predsa, cez rok sa nenaskytne veľa príležitostí niekam vyraziť s celou rodinkou. Skúste tak túto príležitosť chopiť za pačesy a doprajte si nezabudnuteľné vianočné sviatky.

A že neviete, kam vyraziť? Nemajte strach, máme pre vás niekoľko tipov na výlety, na ktorých sa zaručene pobavíte.

ZIMNÁ ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

Hádam všetky deti milujú zvieratká, a preto je zoo aj jedno z miest, kam vždy rady zavítajú. V zoologických záhradách sa v zime zvieratá väčšinou schovávajú do vnútorných priestorov, no aj tam sa na ne môžete s deťmi pozrieť. Urobte si pekné popoludnie, prejdite sa, pobudnite na čerstvom vzduchu. Potom môžete zájsť na dobrý obed a verte, že vaše deti budú nadšené.

Čo sa týka zoologických záhrad, máme pre vás ešte jeden špeciálny typ. Česká zoologická záhrada Dvůr Králové nad Labem je známa tým, že sa v nej zvieratá pohybujú vo voľnom teréne. Skrátka s deťmi nasadnete do autobusu a zvieratá stretávate počas jazdy. Navyše je táto zoo počas sviatkov ozdobená svetielkami, svietiacimi zvieratkami alebo napríklad vianočnými reťazami.

ROZPRÁVKOVÝ ZÁMOK

Čo je viac magické než zámok? Deti ho poznajú z rozprávok a je to pre ne miesto, kde sa odohralo mnoho nádherných príbehov. Vedia, že v ňom väčšinou bývajú kráľovné a králi a tiež princezné a princovia. Výletom na zámok sa tak prehĺbia ich fantázie, a to o to viac, keď bude celý zámok ponorený do vianočnej atmosféry.

Ak hľadáte konkrétny hrad, skúste navštíviť napríklad hrad Karlštejn, ktorý je hojne navštevovaný vo všetkých ročných obdobiach. Nemenej obľúbený je aj zámok Lednice, kam tiež väčšinou vyrážajú predovšetkým rodinky s deťmi. Nech už však zvolíte akýkoľvek hrad, rozhodne nešliapnete vedľa.

DETSKÝ ZÁBAVNÝ PARK

Ak si však chcete od Vianoc na chvíľu odpočinúť, môžete zvoliť niektorý z krytých detských zábavných parkov. Deti sa v nich skvelo vyšantia a vy si užijete chvíľku pokoja. Navyše, ak zimu skutočne príliš nemusíte a na nejaké prechádzky nemáte náladu, bude pre vás zábavný park skvelou alternatívou.

Vaše kroky môžu smerovať napríklad do zábavného parku Toboga, ktorý sídli v pražskom Zličíne. Tam je hracia plocha skutočne bohatá a dokonca sa môžete občerstviť v ich špeciálnej reštaurácii. Ďalšou skvelou možnosťou je aj Funpark Žirafa, ktorý nájdete v Čestliciach. Ten sa môže pýšiť rôznymi atrakciami, ktoré zabavia všetkých bez ohľadu na vek.

VIANOČNÉ FILMY TROCHU INAK

Ďalšou obľúbenou detskou činnosťou je návšteva kina. Ak však máte neposedné batoľatá, zrejme to nebude najlepší nápad, pre ne bude vhodnejšie niečo viac akčné. Kino je ideálne pre deti približne od 3 až 4 rokov alebo skrátka tie, čo majú rady rozprávky a dokážu pár hodín pokojne sedieť.

Vyraziť môžete na množstvo vianočných rozprávok. Ak ste v televízii vyčerpali už všetky vianočné klasiky, je kino skvelá možnosť otestovať nejaké nové. Skúste sa pozrieť na súčasný program kín a s deťmi si určite nejakú krásnu rozprávku vyberiete.

27.12.2019 4:48| autor: Terezie Gáborová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist