Tipy na víkend s deťmi: 30. 11. – 1. 12.

Ani sme sa nenazdali a už nám začína posledný mesiac v roku. Na adventných kalendároch otvoríme prvé okienko a vianočné odpočítavanie môže začať. Mikuláš sa už tiež chystá a veru už hneď na prvý adventný víkend si pripravil náročný program plný detského smiechu, dobrej nálady a vláčikov. Ako to on všetko postíha :-)?

vlak-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Mikulášsky expres (30. 11. a 1. 12., Košice – Kysak – Prešov – Sabinov)

Už tento víkend môžu malí aj veľkí vláčikoví nadšenci vyraziť spolu s Mikulášom, anjelom a čertom na nezabudnuteľnú jazdu starými vláčikmi. V sobotu na vás čakajú staručké motoráky.

V nedeľu vyrazí do terénu najstaršia používaná parná lokomotíva v strednej Európe. Táto vlaková dáma má 135 rokov a volá sa Katka. Bližšie informácie nájdete na webe Detskej železnice Košice.

Lesnou železnicou za Mikulášom (1. 12., Oravská lesná železnica)

Mikuláš so svojou družinou vyštartuje vláčikom aj z Oravskej lesnej železnice. Tá voľakedy slúžila na ťažbu dreva, dnes robí radosť návštevníkom. Svoju vyhliadkovú jazdu začínajú z údolnej stanice Tanečník na stanicu Sedlo Beskyd. Vláčik bude vypravený 4x. Viac informácií o podujatí nájdete na webe Oravského múzea.

Mikulášska električka (30. 11., Trenčianska Teplá Trenčianske Teplice)

A do tretice ešte jedna parádna jazda. Mikuláš sa objaví aj na Trenčianskej elektrickej železnici. Vyzdobená električka bude premávať na trase Trenčianska Teplá a Trenčianske Teplice. Nazrieť budete môcť do depa, na zahriatie bude pripravený aj čaj a punč a na poslušné deti bude čakať sladká odmena. Podrobnosti nájdete na stránkach Trenčianskej elektrickej železnice.

Vianoce v 20. storočí (do 10. 1. 2020, Topoľčany)

A keď už tu máme advent, bolo by zaujímavé dozvedieť sa niečo o zvykoch našich predkov. Ako sa oni pripravovali na Vianoce a prežívali adventné obdobie. Vyberte sa to Tribečského múzea v Topoľčanoch, kde si môžete pozrieť prehliadku mapujúcu vianočné sviatky na Slovensku v 20. storočí. 

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

28.11.2019 4:18| autor: Kristína Ciglanská
Viac o téme: deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist