Tipy na víkend s deťmi: 16. – 17. november

November sa prehupol už do svojej druhej polovice. Dni sú už výrazne kratšie a tma zahaľuje svet skôr a skôr. Ideálne podmienky na Noc divadiel. Alebo by ste sa radšej vybrali počas víkendu na túru? Aj tento týždeň vám prinášam tipy pre malých výletníkov:

princezna-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

NOC DIVADIEL (16.11., Slovensko)

Už po 10.x otvoria divadlá svoje brány až do neskorých hodín. Zapojených je 27 miest a 50 divadiel. Tohtoročná noc sa nesie v znamení odkazu Nežnej revolúcie. Mnohé divadlá si pripravili predstavenia a zaujímavý program aj pre deti a mládež. Program je bohatý, už si len vybrať.

 

SCIENCE WORKSHOP (17.11., Svätý Jur)

Projekt George Science prináša rôzne workshopy a krúžky, ktoré deťom približujú interaktívnou formou či už technické, tak aj prírodné vedy. Jeden takýto science workshop pre deti vo veku 5 – 12 rokov sa uskutoční už túto nedeľu v MC Piškótka vo Sv. Juri. Pre malých vedátorov sú pripravené rôzne experimenty a vzdelávacie hry.

 

POZNÁVACÍ VÝLET V ZOBORSKÝCH VRCHOCH (17.11., Nitra)

V sobotu sa uskutoční v Nitre festival Vysoké hory, pre všetkých nadšencov hôr a cestovania. Na toto podujatie nadväzuje aj nedeľný výlet. Štartuje sa o 9:15 od liečebného ústavu Zobor po náučnom chodníku Hradisko Zobor so zastávkou v areáli Zoborského kláštora. Počas výletu je pripravený aj zaujímavý odborný výklad a túra je samozrejme vhodná aj pre rodiny s deťmi.

 

BIENÁLE ILUSTRÁCIE (do 05.01.2020, Bratislavský hrad)

Aj vy máte pocit, že bez obrázkov by boli detské knižky akési prázdne? Práve ilustrácie dodávajú príbehom špeciálnu esenciu. Navštívte Bratislavský hrad, kde až do začiatku januára prebieha medzinárodná výstava ilustrácií kníh pre deti a nechajte sa pohltiť fantáziou. K dispozícii je návštevníkom aj knižnica s knižkami, z ktorých súťažné ilustrácie pochádzajú.

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

14.11.2019 12:00| autor: Kristína Ciglanská
Viac o téme: detipre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist