Tipy na víkend s deťmi: 07. – 08.12.

Mikulášsky víkend prichádza. Po celom Slovensku sa roztrhlo vrece s Mikulášskymi podujatiami. Malí výletníci vám prinášajú tentokrát alternatívne tipy na výlety, ktoré nebudú len o čertoch a anjeloch.

sladke_dobroty_tipy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Hratislava (07. – 08.12., Bratislava)

Bratislavská Incheba sa premení na jednu veľkú hraciu plochu. Ak patríte k nadšencom spoločenských hier, tak toto podujatie by ste mali isto navštíviť. Na výber budete mať z viac ako 1000 hier. V prípade, že budete chcieť hľadať aj vianočné darčeky, súbežne s Hratislavou prebiehajú v Inchebe Dni Vianoc.

 

Ucho – Detský svet dizajnu (07. – 08.12., Tabačka Kulturfabrik – Košice)

Pod názvom Ucho sa predstaví krásny festival, ktorý spája detský svet a krásu dizajnu. Okrem mnohých slovenských značiek, tu nájdete aj relax zónu, zaujímavé prednášky, predstavenia pre deti, tvorivé dielničky…

 

Detská prechádzka mestom (07.12., Trenčín)

Detská prechádzka s podtitulom – Vianoce u babičky prevedie školákov mestom Trenčín už túto sobotu. V rámci hodinového chodenia sa dozvedia rôzne zaujímavosti o vianočných zvyklostiach. Tak napríklad – vedeli ste prečo bolo na štedrovečernom stole pripravené vedro? Ak vás to zaujíma, nezabudnite sa registrovať na stránke visit.trencin.sk. Prechádzka začína o 14:30 v Kultúrno-informačnom centre Trenčín.

 

Vianoce na dedine (08.12., Jahodnícke háje – Martin)

V čase konzumu a neustáleho naháňania sa, príde vhod spoznať tradície, ktorými si krátili čas do Vianoc naši predkovia. V Múzeu slovenskej dediny si zaspievajte s koledníkmi v drevenom kostolíku, odhaľte tajomstvá ľúbostného čarovania a stridžích dní, ochutnajte čerstvo upečené vianočné oblátky alebo si s deťmi vytvorte vianočné ozdoby v dielničkách. 

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

5.12.2019 8:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist