Tipy na víkend s deťmi: 25. – 26. 1.

Obdobie fašiangov je v plnom prúde. Chystáte sa karneval? Alebo si radšej užívate zimné radovánky? Inšpirujte sa aj ďalšími nápadmi ako si vychutnať najbližší víkend.

chlapec_snehuliak-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Karneval na ľade (25. 1., Bratislava)

Zimný štadión Ondreja Nepelu privíta už túto sobotu doobeda rozprávkové bytosti, zvieratká, superhrdinov… Karneval na ľade má vstup zdarma. A pritom program je veľmi bohatý – súťaž o najoriginálnejšiu masku, preteky na korčuliach, sladká odmena pre každého. K dispozícii budú aj inštruktori zo školy korčuľovania, ktorí sa budú venovať deťom. 

 

Veselá veda pre všetkých (25. 1., Bratislava)

Pre malých vedcov si zas program pripravil profesor Nikola. V kaviarni Bubbles sa uskutoční vedecká experimentálna šou pre deti. Pripravené sú pokusy so suchým ľadom, s umelým snehom, dymovým závesom… Podujatie je vhodné pre deti vo veku 4 – 12 rokov.

 

Stavanie snehových sôch v lyžiarskej škôlke (25. 1., Snowparadise Veľká Rača)

Pre šikovné ruky tu mám aj ďalší tip. Stavanie snehových výtvorov. Nemusí ísť len o snehuliakov. Príďte si postaviť zvieratko, auto, dom… Fantázii sa medze nekladú. Diela bude možné aj dozdobiť ozdobami od animátorov.

 

Výstava Remeslá v šúpolí (do 31. 1., Trnava)

Tento mesiac sa končí výstava nádherných figúrok, ktoré vznikli pod rukami ľudovej umelkyne Antónie Dvorščíkovej. Postavičky zo šúpolia zachytávajú predovšetkým naše remeslá, náš folklór. Aj takouto formou sa snaží priblížiť deťom činnosti predkov. Výstavu nájdete v koncertnej sále Západoslovenského múzea v Trnave.

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad aj tip na čarovné zákutia Hontu.

23.1.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská
Viac o téme: detipre detiruky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist