Tipy na víkend s deťmi: 28. – 29. 12.

Klop, klop. Nový rok sa už nezadržateľne blíži. Ale ešte tu máme posledný víkend. Poďte sa rozlúčiť s rokom 2019 napríklad odhalením tajomstva výroby sladkých medovníkov, výletom na vianočnom vláčiku alebo zažite rozprávkový deň priamo na hrade.

vianocne-medovniky-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Výstava Tajomstvo medovníkovho srdca (do 06.03., Mestské vlastivedné múzeum – Fiľakovo)

Nová výstava vo Fiľakove prináša príbeh medovníkov. Históriu medovnikárstva v Košiciach, rodiny, ktoré sa medovnikárstvu venovali, rôzne formy a náradie súvisiace s ich výrobou. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto voňavom remesle, určite sa zastavte vo Fiľakove. Výstava potrvá až do 06. marca.

 

Prehliadka na motívy rozprávky Snehová kráľovná (27.-30.12., hrad Červený kameň)

Rozprávku Snehová kráľovná, ktorú napísal H. Ch. Andersen, poznajú mnohí malí aj veľkí. Počas vianočných dní si pripravili na hrade Červený kameň svoju adaptáciu príbehu. Zažite rozpŕavku, ktorá sa bude odohrávať v niekoľkých miestnostiach hradu. Vtiahnutie priamo do deja a bezprostredná interakcia sú zaručené.

 

Vianoce na Oravskom hrade (27.-29.12., Oravský hrad)

Vianočný program si pripravili aj na Oravskom hrade. Vianočne vyzdobený hrad si pripravil pre návštevníkov aj pekný program. V čase 12:00 – 15:00 ožije nádvorie hudbou, piesňami, koledami, ale aj divadelným predstavením. 

 

Rozlúčka s rokom na detskej železnici (28.12., Čermeľ – Alpinka)

Detská železnica si na záver roka pripravila špeciálnu jazdu. Historický vláčik vás prevedie čermeľským údolím, v drevenici Alpinka je pripravená mini diskotéka, teplý detský punč a aj netradičný papierový ohňostroj. Lístky si zakúpte v predpredaji na stanici. Vlak vyrazí zo stanice Čermeľ o 10:00.

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

26.12.2019 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist