S ktorým typom muža to vyskúšať a ktorému sa radšej vyhnúť?

Aj vy ste stretli nádherného muža, ktorý vám úplne opantal zmysly? Neviete si pomôcť a stále naňho myslíte? Stretávate sa a zrazu je v každej vašej myšlienke? Projektujete si s ním vzťah? Poradíme vám, ako si pomôcť, a poskytneme návod, s kým to aspoň skúsiť a s kým vôbec nie a radšej sa orientovať na niekoho iného.

profimedia-0205231484-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Všetko sa zdá ružové, ale zrazu sa začínajú okolo neho vynárať nie veľmi priaznivé okolnosti, prípadne povahové črty, ktoré vám akosi nezapadajú do vašej skladačky o ideálnom partnerovi. Zrazu si nie ste istá, čo robiť, či to skúsiť alebo nie. Psychológovia sa zhodujú, že po trojmesačnom intenzívnom „chodení“ sa už prejavujú prvé povahové rysy, aké človek naozaj má a čoho je schopný. Zrazu spoznávame dotyčného a niektoré rysy sa nám nepáčia a váhame, či s ním začať vzťah, alebo radšej utekať. Tu sú jednotlivé typy mužov.

Ruky preč

Sukničkár a záletník

Jeden z najhorších typov mužov, ktorý nikdy nespozná hodnotu skutočnej lásky a nikdy ju ani nevie oceniť, pretože stále potrebuje „loviť“ nové ženy. Je typický alfa samec, ktorý sa neuspokojí s jednou a stále musí mať dve, tri, štyri poruke. Stále mu pípajú správy na Viberi?  Je online aj v noci na Messengeri? S mamou asi netelefonuje a so sestrou si tiež nepíše.

Treba si uvedomiť, že so sukničkárom nikdy nebudete šťastné, pretože vždy budete v strehu, čo keď „ma podvádza“. Tento alfa samec musí stále dobývať ženy a nikdy nevydrží pri jednej, až kým nedospeje, a možno vôbec. Veľakrát sa takýto typ muža nechce nikdy viazať ani ženiť, chce si proste iba užívať.

Tyran

Týranie spočiatku nemusí byť očividné, nemusíte mať monokle pod očami. Náhodné prejavy zlosti, výbuchy, zákazy, obmedzovanie, príkazy, hrozby, vyhrážky, pomaličky potichu sa plazia nenápadne ako dym. Nemusíte mať na tele modriny a nemusíte znášať každý deň fackovanie. Psychické a ekonomické týranie je možno veľakrát horšie a viac bolí, nechá viac stôp na duši ako facka na líci.  Akémukoľvek druhu tyrana sa treba vyhýbať, čo najďalej. Je to najhorší typ zo všetkých druhov nepoužiteľných mužov.

Tyrani sú väčšinou aj psychicky narušení a dokážu svoju obeť pomaly, ale postupne úplne zničiť z každej stránky. Ak vám všetko zakazuje, nič nie je dobré, čo urobíte a poviete, všade vidí chyby, preč od neho, je to tyran.

Závislák

Automaty, karty, alkohol, drogy, cigarety, pornofilmy, jedno horšie ako druhé. Závislostí je dnes neúrekom a priamo nás ohrozujú na plnohodnotnom živote. So závislým človekom je veľmi náročné spolužitie. Treba si uvedomiť, že žena a vzťah bude vždy pre tento typ muža tá „druhá“ a závislosť vždy zvíťazí. Len veľmi zriedkavo sa chcú pacienti liečiť sami od seba. Veľakrát si závislosť ani nepriznajú a nemajú ani v pláne liečiť sa. No z týchto závislostí je cesta k „čistote“ naozaj tŕnistá.

No ak chcete v pokoji spávať a netrápiť sa zbytočne problémami, ktoré so sebou spolužitie s týmto druhom chorých ľudí prináša, tak sa radšej vzdajte hneď na začiatku, ako to zistíte.

Lakomý príživník večne bez peňazí

Samo osebe to vypovedá veľa. Lakomý muž, ktorý nikdy nemal, nemá peniaze, ich ani mať nebude. Nebude sa vedieť postarať o partnerku ani o deti. Bude sa stále priživovať na vás, nebude chcieť pracovať a bude z vás iba ťahať peniaze na svoje aktivity. Hneď ako spoznáte, že si od vás stále požičiava peniaze, treba vycúvať z krátkej cesty. Ak si požičia raz, je to v poriadku, ak peniaze čestne vráti, ak nie, musí vám blikať kontrolka v hlave, že nie je ideálny kandidát na svadbu.

Žiarlivec

Nemá prečo žiarliť, nemá dôvod, nechodíte vyzývavo oblečená ani neflirtujete s mužmi, iba sa s nimi rozprávate, a on je celý bez seba od žiarlivosti? Jeho sebadôvera a dôvera vo vás je na bode mrazu, s takým človekom netreba strácať čas. Vždy bude robiť žiarlivé scény a nikdy si nič nedá logicky vysvetliť. Kolotoč obviňovaní a vysvetľovaní je na svete, veľakrát táto situácia nemá konca. Spočiatku môže ženám lichotiť, keď sú v centre pozornosti a muži na ne žiarlia, ale všetko má mať svoje medze a žiarlivosť má, respektíve musí byť ohraničená.

Keď vám však pípa SMS každých 5 minút, kde ste a čo robíte, s požiadavkou, nech udáte svoju polohu, prípadne vám neustále zvoní telefón a doma máte hodinové výsluchy, treba utekať. Takéto osobnosti sú dokonca veľakrát psychicky choré.

Muži, s ktorými to môžete skúsiť

Vorkoholik

Tento muž síce spočiatku bude venovať práci viac času ako vám, ale netreba to vidieť tak čierne, možno sa iba snaží niečo dokázať a nie je príživník ako vyššie uvedený. Chce byť samostatný a zabezpečiť vám pohodlnú budúcnosť.

Dajte tomu šancu, neskôr už nebude mať taký entuziazmus k práci a jeho prioritou budete vy a vaše deti. Mileniek ani materiálneho nedostatku sa v tomto prípade naozaj obávať nemusíte. Jeho láske je silná a čistá, len niekedy je v strese a nevie si určiť správne priority.

Nedospelé dieťa, mamičkin maznáčik

Nie je to diagnóza, no v súčasnosti je čoraz viac chlapov rozmaznávaných a mamičky im robia „mama hotel“. Muži si na to zvyknú a neskôr to vyžadujú od svojej ženy. Stáva sa, že mama je stále na prvom mieste a možno aj dlho bude, ale vždy je lepšie bojovať so svokrou ako s mladou milenkou.

Skúste im dať šancu, ale ujasnite si hneď od začiatku priority a pokúste sa nájsť kompromis. Napríklad pôjdete raz za týždeň na nedeľný obed k mamičke a zvyšok dní budete tráviť spoločne. Medze a priority si treba hneď určiť zo začiatku. Nie sú to však zlé typy mužov, len veľakrát dávajú prednosť matke. Môže sa však stať, že vždy budete tá druhá.

Bývalý

Dvakrát do tej istej rieky… dobre to poznáte. Rozišli ste sa, spálili mosty, a on sa vám zrazu po pár mesiacoch (rokoch) ozve ako najlepší kamarát. Zrazu vo vás ožijú všetky spomienky, sny, túžby, možno zabudnutá vášeň alebo neha. A ste v tom zase po uši.

Možno je vhodné dať mu druhú šancu, ak sa voči vám extrémne neprevinil niečím veľmi „zlým“ a nezanechal vo vás veľké rany. Treba dávať druhé šance, možno tentoraz motyka vystrelí.

Večný umelec a filozof

Tento typ muža je jedinečný svojím cítením, je romantický, zahľadený do seba a stále mu v hlave víri tisíce myšlienok. Typický rojko, ktorý nikdy nestojí nohami pevne na zemi, neschopný hádok, kritiky…

Ak túžite po romantických večeroch s filozofickými debatami, neváhajte využiť túto príležitosť. Títo muži sú citliví, nežní, a keď milujú, tak úprimne a nemajú záujem o iné ženy.

Narcis

Stále sa obzerá v zrkadle, či je dokonalý? Áno, aj takíto muži existujú, netreba ich hneď úplne zavrhovať, pretože môžu z toho vyrásť a dospieť a možno sa mu budete zdať krajšia ako on sám. Páči sa sám sebe, ale vedzte, že aj vy sa mu páčite. Riskujete však, že aj ženy okolo vás budú na jeho výzor sadať ako osy na med.

Risk je však niekedy zisk. Možno to treba vyskúšať aj s fešákom, ktorý sa o seba stará. Lepšie ako s mužom, ktorý týždeň nevidel sprchový gél.

25.2.2019 10:49| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist