Tipy na víkend s deťmi: 22. – 23. 2.

Jarné prázdniny sú v plnom prúde. Mnohí si užívajú zaslúžený oddych od školy. My vám tentokrát prinášame tipy, ktoré len potvrdia, že aj vzdelávanie môže prebiehať hravou formou.

maly_detektiv-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Hravý Starý zámok (22. 2., Banská Štiavnica)

Krásne rodinné podujatie si pripravili na Starom zámku. Počas prechádzky areálom budete získavať rôzne indície, lúštiť úlohy, aby ste na konci vyriešili tajničku. Ústrednou témou bude drevo. Podľa popisu na webe Múzea Banská Štiavnica pôjde naozaj o vydarenú akciu, tak ak budete mať cestu okolo, určite sa zastavte túto sobotu.

Sherlock Holmes na stope (22. 2. Prešov)

Hudobné predstavenie vás prenesie do malej detektívky. Sherlock Holmes bude pátrať po stratenom kamarátovi. Popritom bude cestovať a objavovať nové krajiny a ich zvyky. Predstavenie sa uskutoční v literárnej kaviarni Viola a je vhodné pre deti od 4 rokov.

Matemágia (22. 2., Košice)

Prázdniny-neprázdniny. Potrápte svoje mozgové závity. V Steelparku – parku vedy v sobotu odhalíte záhady geometrie. Pomocou papiera, nožníc a lepidla spoznáte dvoj-, troj-, ale aj štvorrozmerný priestor.

Múdro sporiť a rozumne míňať (do konca augusta, Trebišov)

A pri matematike ešte zostaneme. V Múzeu a kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove aktuálne prebieha zaujímavá výstava, ktorá pomáha deťom spoznať svet peňazí, priblížiť význam hypotéky, úverov… K dispozícii sú interaktívne prvky, ktoré pomáhajú k zážitkovému učeniu.

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad tip na romantickú prechádzku na Katarínku.

20.2.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist