Tipy na víkend s deťmi : 14. – 15.03.

Situácia na Slovensku sa každý deň mení a mnohé podujatia sa rušia a presúvajú. Aj preto vám tentokrát prinášam tipy do prírody. Nech vďaka čerstvému vzduchu a slniečku trochu posilníme imunitu .

maly-cestovatel-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Šúr – prales hneď pri Bratislave (14.3., Čierna Voda)

Pod týmto názvom bude organizovaná túto sobotu náučná prechádzka, počas ktorej spoznáte krásy prírody v tejto oblasti. Trasa je dlhá cca. 9 km a samotná prechádzka bude trvať približne 5 hodín. Samotný terén je nenáročný a vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Ekopark relax (pri Sládkovičove)

Asi pol hodinu od Šúra vybudovali na starom koryte Čiernej vody Ekopark relax. Milovníci prírody areál vyčistili, zveľadili a vybudovali voľne prístupný priestor vhodný na oddych. Malí návštevníci sa môžu vyjašiť na ihrisku, pri športe, obdivovať výbeh so zvieratkami, ale sa aj naučiť rybárčiť od svojich starých otcov, či zažiť svoju prvú opekačku.

Kvačianska dolina (Liptov)

Svojou rozmanitosťou sa tejto doline máloktorá vyrovná. Nachádza sa tu vodopád Ráztoka, vyhliadka na Kvačiansku dolinu, krasový útvar Jánošíkova hlava a samozrejme nesmiem zabudnúť spomenúť vodné mlyny Oblazy. V jednom z mlynov si môžete pozrieť aj stálu mlynársku expozíciu. Cesta k nim je nenáročná, zvládnu ju aj deti.

Herliansky gejzír

Nevyspytateľná národná prírodná pamiatka neďaleko Košíc. V dedinke Herľany môžete každých 34-36 hod pozorovať erupciu gejzíru. Odhadovaný čas nájdete vždy na webe obce. Samotný úkaz trvá asi 25 min a dosahuje výšku cez 20 m. Takto si, ovplyvnený len prírodou, funguje už 100 rokov. 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad tip na rozhľadňu na Kamzíku.

12.3.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist