Tipy na víkend s deťmi: 11. – 12. 1.

Počasie konečne chytilo ten správny zimný nádych. Vychutnajte si stavanie snehuliaka, sánkovačku, guľovačku,… A ak sa náhodou budete chcieť zahriať, inšpirujte sa našimi tipmi na indoorové aktivity.

chlapec_so_stavebnicou-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Výstava: 90 rokov slovenského hokeja (do 16. 1., Poprad)

Tatry sú obľúbeným turistickým cieľom najmä počas zimnej sezóny. Ak sa tam vyberiete tento víkend, máte poslednú šancu vidieť v Podtatranskom múzeu výstavu, ktorá zachytáva našu hokejovú históriu. Malí hokejisti sa dozvedia rôzne informácie o našich veľkých hviezdach.

 

Astronomická rozprávka Martin a Hviezda (11. 1., Prešov)

Zostaňme ešte pri hviezdach. Tentoraz tých žiarivých na oblohe. Túto sobotu zažijete vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove astronomickú rozprávku. Príbeh bude o Martinovi a jeho dobrodružnom putovaní za hviezdou. 

 

Výstava: Krojované bábiky Slovenska (do 31. 1., Radoľa)

Slovenský kroj zažíva nový boom. Ak máte doma malé parádnice a chceli by ste im priblížiť toto naše krásne dedičstvo, určite využite možnosť pozrieť si zreštaurované kroje pre bábiky. Samostatnou časťou sú aj bábiky oblečené podľa profesie. Výstava prebieha v kaštieli Radoľa, kde na vás čakajú aj ďalšie zaujímavé expozície.

 

Výstava: Veže do neba (do 3.  5., Bratislava)

Medzinárodný dom umenia pre deti, známy aj pod názvom Bibiana, už pravidelne prináša zaujímavé výstavy. Najnovšia je ako vyšitá pre malých staviteľov. Dozviete sa, prečo sa veže stavali, ktoré sú tie najznámejšie a vynálezy s tým súvisiace. A to najdôležitejšie – budete si môcť postaviť vlastné veže z rôznych materiálov. Zabavia sa malí aj veľkí.

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad aj tip na nezabudnuteľný výlet do Krakova.

9.1.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist