Tipy na víkend s deťmi: 22. – 24. november

Vianoce už klopú na dvere. Vianočné trhy otvárajú svoje brány, nákupné centrá sú už tématicky vyzdobené. Ako to vnímate vy? Už ste sa naladili na sviatočnú nôtu? Alebo vám vianočné sviatky prídu zatiaľ vzdialené? Malí výletníci vám prinášajú (nielen vianočné) tipy aj na tento víkend:

hlina-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Nočné prehliadky Apponyiovskej knižnice (22. – 23.11., Oponice)

Knižnica v noci ožije. Známe historické osobnosti ožijú a vystúpia z obrazov. Návštevníkom priblížia netradičnou formou ich príbehy a osudy. Ak radi odhaľujete s deťmi zákulisie vzniku rôznych diel a ste fanúšikom dejepisu, tak táto nočná prehliadka je pre vás ako stvorená.

Dni originality (23. – 24.11., Poprad)

Vo Forum Poprad sa na záver mesiaca uskutočnia Dni originality. Svoju prácu tu budú prezentovať šikovní remeselníci. Pre deti a dospelákov tu budú v čase 15:00 18:00 pripravené aj tvorivé dielne. Objavujte prácu na hrnčiarskom kruhu, vyskúšajte si plstenie, vyrobte si drevené ozdoby… 

Kaligrafia = krasopis – výstava (do 23. 2. 2020, Kulturpark Košice)

Tento týždeň sa rozbieha v Hale umenia interaktívna výstava Kaligrafia = krasopis. Túto výstavu som mala možnosť navštíviť s Malým výletníkom v bratislavskej Bibiane a vrelo ju odporúčame. Určite je vhodná pre malých školákov, ale aj náš škôlkar si našiel to svoje a zabavil sa. Odhaľte tajomstvá hieroglyfov, vyskúšajte si ozdobné písanie, menší ocenia aj maľovanú abecedu.

Vianočné trhy (Slovensko)

Vianoce sa už pomaly, ale isto blížia. Preto vás isto neprekvapí, že už tento víkend sa rozbiehajú prvé vianočné trhy. Chodievate na ne s deťmi? Osobne uprednostňujeme skôr menšie komunitné vianočné trhy, kde nie sú veľké davy ľudí. Ak sa podarí, určite vybehneme za vôňou lokší, vareného vínka, vianočných kolied a pripijeme si prvým detským punčom. 🙂

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi.

21.11.2019 5:39| autor: Kristína Ciglanská
Viac o téme: detiprehliadka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist